Կորոնավիրուսով վարակված ամենատարեց պացիենտին դուրս են գրել հիվանդանոցից. CGTN
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 96 տարեկան պացիենտուհին, որը վարակվել Էր նոր տիպի կորոնավիրուսով, ապաքինվել եւ փետրվարի 14-ին դուրս Է գրվել Չինաստանի Չժեցզյանի նահանգի հիվանդանոցից: Այդ մասին հայտնել Է CGTN տեղական հեռուստաալիքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Կորոնավիրուսով վարակված 96 տարեկան պացիենտուհին դուրս Է գրվել Չժեցզյանի համալսարանի բժշկական քոլեջին առընթեր հիվանդանոցից: Նա ամենատարեց պացիենտն Է, որը կորոնավիրուսով վարակվել Էր Չինաստանի Չժեցզյան արեւելյան նահանգում»,-ասված Է հեռուստաալիքի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ տեղեկացվել Է, որ ամենատարեց մարդը, որը բուժվել Է կորոնավիրուսից, դարձել Է Հուբեյի նահանգի 91-ամյա բնակիչը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: самую пожилую пациентку с коронавирусом выписали из больницы
Пациентка в возрасте 96 лет, которая была заражена новым типом коронавируса, выздоровела и выписана из больницы китайской провинции Чжецзян в пятницу. Как передает Арменпресс, об этом сообщает местный телеканал CGTN.
"Пациентка 96 лет с коронавирусом была выписана из больницы при медицинском колледже Чжецзянского университета. Она является самой пожилой пациенткой, заразившейся коронавирусом в провинции Чжецзян на востоке Китая", - говорится в сообщении телеканала.
Ранее сообщалось, что самым пожилым человеком, вылеченным от коронавируса, стал 91-летний житель провинции Хубэй.