Վերին Լարսը բացվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը Ռուսաստանին կապող միակ ցամաքային ճանապարհի Վրաստան-Ռուսաստան սահմանային Վերին Լարսի անցակետը բացվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը:
«Փետրվարի 14-ի ժամը 13։20-ի դրությամբ ձնամաքրման աշխատանքներից հետո Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար»,-նշում են դեսպանությունից:
Վերջին օրերին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից պարբերաբար տեղեկացնում էին, որ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է միայն կցորդիչով բեռնատարների համար: ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկության համաձայն՝ ռուսական կողմում կար կուտակված մոտ 1000 բեռնատար ավտոմեքենա:

Верхний Ларс открыт для всех видов транспортных средств
КПП “Верхний Ларс” на единственной сухопутной дороге, связывающей Армению с Россией, открыт для всех видов транспортных средств. Как передает «Арменпресс», об этом сообщило посольство Армении в Грузии.
“По состоянию на 13:00  14 февраля, после снегоочистительных работ автодорога Мцхета-Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспорта”, - сообщили в посольстве.
В последние дни из департамента ЧС МВД Грузии и Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ периодически сообщали, что автодорога Степанцминда-Ларс закрыта только для грузовых автомобилей с прицепом. Согласно информации, полученной из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на российской стороне скопилось около 1000 грузовых автомобилей.