Առնվազն 14 թուրք զինվորական Է զոհվել սիրիական Իդլիբում. Էրդողան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը փետրվարի 12-ին հայտարարել Է, որ առնվազն 14 թուրք զինծառայող Է զոհվել Սիրիայի Իդլիբի նահանգում հանրապետության զինված ուժերի դիրքերի երկու գնդակոծման հետեւանքով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այսօրվա դրությամբ Իդլիբում ռեժիմի հարձակումների հետեւանքով մեր զոհված զինվորների թիվը 14 Է»,-ասել Է նա՝ ելույթ ունենալով խորհրդարանում:
Էրդողանը նաեւ հայտնել Է, որ Թուրքիան մտադիր Է ստիպել սիրիական զորքերին՝ մինչեւ փետրվարի վերջը դուրս գալ Իդլիբում թուրքական հսկիչ կետերի սահմաններից:
Թուրքիայի նախագահը հայտարարել Է, որ Անկարան պատրաստ Է ամեն տեսակ ուժ կիրառել եւ ստիպել Դամասկոսին՝ զորքերը դուրս բերել Իդլիբում թուրքական հսկիչ կետերի սահմաններից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Эрдоган заявил, что при обстрелах в сирийском Идлибе погибли не менее 14 турецких военных
Президент Турции Тайип Эрдоган заявил в среду, что не менее 14 турецких военнослужащих погибли в результате двух обстрелов позиций вооруженных сил республики в сирийской провинции Идлиб, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"На сегодняшний день число наших погибших солдат в результате нападений режима [президента Сирии Башара Асада] в Идлибе составляет 14 человек", - сказал он, выступая в парламенте.
Эрдоган также сообщил, что Турция намерена заставить сирийские войска выйти за пределы турецких наблюдательных пунктов в Идлибе до конца февраля.
Президент Турции заявил, что Анкара готова применить любую силу, чтобы заставить Дамаск вывести войска за пределы турецких наблюдательных постов в сирийском Идлибе.