Առնվազն երեք մարդ Է զոհվել Ստամբուլում ինքնաթիռի կոշտ վայրԷջքի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն երեք մարդ Է զոհվել, եւս 179-ը՝ վերքեր ստացել Ստամբուլի օդանավակայանում ինքնաթիռի կոշտ վայրԷջքի հետեւանքով: Այդ մասին փետրվարի 6-ին հայտնել Է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Ղոջան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Զոհվել են մեր երեք քաղաքացիներ: Եվս 179 մարդ հոսպիտալացվել Է, նրանցից երեքը վերակենդանացման բաժանմունքում են»,- նախարարի խոսքը մեջբերել Է NTV հեռուստաալիքը: Նորացված տվյալների համաձայն, որոնք ներկայացրել Է նախարարը, ընդամենն օդանավում եղել Է 183 մարդ, ներառյալ անձնակազմի վեց անդամները: Փետրվարի 5-ին Իզմիրից Ստամբուլ թռչող Boeing-800 ինքնաթիռը, որը պատկանում Է Pegasus Airlines թուրքական բյուջետային ավիաընկերությանը կոշտ վայրԷջք Է կատարել Ստամբուլի օդանավակայանում եւ դուրս եկել թռիչքավայրԷջքային գոտու սահմաններից: Վթարի հետեւանքով այն բռնկվել Է եւ բաժանվել երեք մասի:

Число погибших в результате жесткой посадки самолета в Стамбуле возросло до трех
По меньшей мере три человека погибли, 179 получили ранения в результате жесткой посадки самолета в аэропорту Стамбула. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщил в четверг министр здравоохранения Фахреттин Коджа.
"К сожалению, трое наших граждан погибли. Еще 179 человек госпитализированы, трое из них находятся в реанимации", - цитирует главу Минздрава телеканал NTV.
Согласно обновленным данным, которые привел министр, всего на борту находились 183 человека, включая шесть членов экипажа.
Выполнявший 5 февраля полет из Измира в Стамбул самолет Boeing 737-800 турецкой бюджетной авиакомпании Pegasus Airlines совершил жесткую посадку в аэропорту Стамбула и выкатился за пределы взлетно-посадочной полосы. В результате аварии он загорелся и разрушился на три части. Причиной произошедшего, по предварительным данным, называют плохие погодные условия.