Սեյրան Օհանյանն ԱԺ-ում հանդիպել է Արարատ Միրզոյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպում է խնդրել:  Ինչպես հունվարի 29-ին ՀՀ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Օհանյանը, հանդիպման համար դիմել է քաղաքավարությունից ելնելով:
«Քանի որ ես երկար տարիներ այցելել եմ Ազգային ժողով, և չի եղել մի այցելություն, երբ ես ԱԺ նախագահի մոտ չլինեմ, որպես քաղաքավարության նորմ, խնդրեցի և հանդիպում ունեցա նաև ԱԺ նախագահի հետ: Որևէ քաղաքական հարց չենք քննարկել»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Օհանյանը:
Պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը Ազգային ժողով էր հրավիրվել Ապրիլյան պատերազմի հարցով ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու համար:

Сейран Оганян в НС встретился с Араратом Мирзояном
Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян обратился с просьбой о встрече со спикером НС Араратом Мирзояном. Как сообщает Арменпресс, Оганян сказал об этом 29 января в беседе с журналистами в Национальном Собрании, добавив, что встретился со спикером НС из вежливости.
«Так как я много лет посещал Национальное Собрание, и не было ни одного случая, чтобы я посещал НС не встречался со спикером. В качестве нормы вежливости я попросил и встретился со спикером НС. Мы не обсуждали никаких политических вопросов», - сказал Оганян.
Экс-министр обороны Армении Сейран Оганян посетил НС для участия в заседании Следственной комиссии НС по изучению обстоятельств военных действий в апреле 2016 года.