Թրամփը հաջող Է համարել իր երեք տարվա աշխատանքն ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ իշխանության ղեկին իր գտնվելու առաջին երեք տարվա ընթացքում երկրում իրադրությունն զգալիորեն բարելավվել Է, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ուղիղ երեք տարի առաջ Էր՝ 2017 թվականի հունվարի 20-ին. ես երդում տվեցի»,- գրել Է Թրամփն իր թվիթերում: Նա ընդգծել Է, որ վերջին երեք տարում «աֆրոամերիկացիների շրջանում գործազրկության մակարդակը հասել Է ամենացածր նշագծին երկրի ամբողջ պատմության ընթացքում», ինչպես նաեւ նշել Է գործազրկության մակարդակի նվազումը եւ հաջողությունները ԱՄՆ-ում աղքատության դեմ մղվող պայքարում:
ԱՄՆ-ում հաջորդ նախագահական ընտրությունները պլանավորված են 2020 թվականի նոյեմբերի 3-ին: Թրամփը մտադիր Է փորձել հասնելու վերընտրման, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Трамп счел успешными три года своей работы на посту президента США
Президент США Дональд Трамп заявил, что за первые три года его пребывания у власти ситуация в стране значительно улучшилась, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Это было ровно три года назад, 20 января 2017 года: я был приведён к присяге", - написал Трамп в своём твиттере.
Он подчеркнул, что за последние три года "уровень безработицы среди афроамериканцев достиг самой низкой отметки за всю историю страны", а также отметил снижение уровня безработицы и успехи в борьбе против нищеты в США.
Следующие президентские выборы в США запланированы на 3 ноября 2020 года. На них Трамп намерен попытаться добиться переизбрания.