Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարարը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով հունվարի 22-23-ին Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Նիդերլանդների  Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Ստեֆ Բլոկը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Հունվարի 23-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի Հանրապետության և Նիդերլանդների Թագավորության  ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որից հետո կողմերը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Ստեֆ Բլոկին կընդունի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նախարար Բլոկը կայցելի նաև Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և հարգանքի տուրք կմատուցի Սուրբ նահատակների հիշատակին:

Глава МИД Королевства Нидерландов прибудет с официальным визитом в Республику Армения
Республику Армения 22-23 января с официальным визитом посетит министр иностранных дел Королевства Нидерландов Стеф Блок. Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, 23 января в МИД Армении состоится встреча глав МИД Республики Армения и Королевства Нидерландов, после чего стороны выступят с совместной пресс-конференцией.
В рамках визита министра иностранных дел Королевства Нидерландов Стефа Блока примет премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян. Министр Королевства Нидерландов посетит также Мемориальный комплекс Геноцида армян и почтит память святых мучеников.