ՀՀ ԶՈՒ ՌՔԿ պաշտպանության զորքերում քննարկվել են նախորդ տարի իրականացված աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԶՈՒ ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորքերի վարչության պատրաստության պլանի համաձայն՝ հունվարի 17-ին ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Վ. Նշանյանի ղեկավարությամբ ամփոփվել են 2019 թվականին իրականացված աշխատանքների արդյունքները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Քննարկվել են 2019 թվականին արձանագրված ձեռքբերումներն ու բացթողումները, առաջադրվել 2020-ին ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի բարելավման և զարգացման խնդիրներ:
Ամփոփման ավարտին լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած զինծառայողները խրախուսվել են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի և ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետ-վարչության պետի հրամաններով:

В Управлении РХБ-защиты ВС РА подели итоги работы за прошлый год
Согласно плану подготовки Управления радиационной, химической и биологической защиты Вооруженных сил Республики Армения, 17 января под руководством начальника В.Ншанянав Управлении войск РХБ-защиты  Вооруженных сил РА  подвели итоги работы, проделанной в 2019 году.
Как  передает Арменпресс,об этом сообщили в Управлении информации и общественных связей Министерства обороны Республики Армения.
Обсуждались достижения и недостатки работы войск 2019 года, а также вопросы, связанные с совершенствованием и развитием войск РХБ-защиты  Вооруженных сил в 2020 году.
В конце саммита военнослужащие, показавшие наилучшие результаты, были поощрены  приказами начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА и начальника штаба командования Вооруженных сил.