Մամուլի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Արշակունյաց պողոտայում՝ Մամուլի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով տուժածներ չկան: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին նշեց «Շտապ օգնություն» ծառայության տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը:
«Տուժածներ չկան, ոչ ոքի բժշկական հաստատություն տեղափոխելու կարիք չի եղել, սակայն առաջին իսկ րոպեներից մեր բժիշկները տեղում են»,-ասաց Թագուհի Ստեփանյանը:
Դեպքի վայրում աշխատող բժիշկները «Արմենպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեցին, որ նույնիսկ տեղում օգնություն ցուցաբերելու անհրաժեշտություն չի եղել:
Շենքում գտնվողները տարհանվել են, տեղում աշխատում է ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, ինչպես նաև հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը:
ՀՀ ԱԻՆ «911» ծառայությունը հունվարի 18-ին՝ ժամը 11:47-ին, ահազանգ է ստացել այն մասին, որ Երևանի Արշակունյաց պողոտայում՝ «Մամուլի» շենքի առաջին հարկում, հրդեհ է բռնկվել:

Пожар в Доме печати — пострадавших нет
«Пострадавших не было, никого не  было необходимости  доставлять в медицинское учреждение, однако  наши врачи с первых же минут были на месте», - сказалаТагуи Степанян.
Врачи, работающие  на месте происшествия, сказали корреспонденту Арменпресс, что необходимости в помощи не было даже на месте происшествия.
Находящиеся в  здании  были эвакуированы,  на площадке работают четыре пожарно-спасательного отряда Управления  Министерства по чрезвычайным ситуациям Министерства по чрезвычайным ситуациям, а также оперативная группа пожарно-спасательной команды.
Ранее 18-го января  в 11:47 часов   в службу "911'' МЧС РА поступил сигнал о том, что на первом этаже в  Доме  печати на ул. Аршакуняц  в  Ереване  вспыхнул пожар,   необходима  помощь спасателей. По вызову  категории БИС-1 на место выехали 4  боевых расчета  пожарно-спасательного отряда и оперативная группа  Национального центра  кризисного управления Ереванского управления Спасательной  службы  МЧС РА.