Մեկնարկում է Հայաստանի դահուկավազքի առաջնությունը. սակավ ձյունը խոչընդոտ չէ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի դահուկավազքի առաջնությանն այս տարի մասնակից կա նաև Շվեյցարիայից:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Հայաստանի դահուկավազքի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը: Առաջնությունը կրկին անցկացվում է Աշոցքում:
«Ցավոք, այս տարի ձյան խնդիր կա. այն սակավ է: Սակայն մեզ հաջողվել է հրաշալի վազքուղի ստանալ: Հույս ունենք, որ մարզիկները կբարելավեն արդյունքները»,-նշեց Սարգսյանը:
Հայաստանի առաջնությանն այս տարի մասնակցում են մոտ 30 մարզիկներ Գյումրիից, Աշոցքից, Երևանից (Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտ) և Վանաձորից:
Հայաստանի առաջնությունը մեկնարկում է հունվարի 17-ին և կեզրափակվի հունվարի 19-ին: Այն ընդգրկված է Դահուկավազքի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային օրացույցային պլանին:

Стартует чемпионат Армении по лыжным гонкам: скудный снег не помеха
Об этом в беседе с Арменпресс сказал генеральный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян. Чемпионат вновь проходит в Ашоцке.
“К сожалению, в этом году есть проблема со снегом, его мало. Но нам удалось получить чудесную трассу. Надеемся, что спортсмены улучшат свои результаты”, - отметил Саркисян.
В чемпионате Армении в этом году принимают участие около 30 спортсменов из Гюмри, Ашоцка, Еревана (Армянский государственный институт физической культуры) и Ванадзора.
Чемпионат Армении стартует 17-го и завершится 19-го января. Он включен в рейтинговый календарь Международной федерации лыжного спорта.