ՌԴ վարչապետի թեկնածու Միշուստինը փոփոխություններ Է խոստացել կառավարության կազմում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 16-ին ՌԴ Պետդումայում «Եդինայա Ռոսիա»-ի խմբակցության նիստն անցել Է առանց կառավարության նոր կազմում նախարարների անունների քննարկման: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել Է Պետդումայի պատգամավոր Վիկտոր Վոդոլացկին: «Ես ձեզ Միշուստինի խոսքերը փոխանցում են բառացիորեն՝ փոփոխություններ լինելու են: Բայց ինչ փոփոխություններ՝ նա չի ճշտել»,-ասել Է Վոդոլացկին:
Խմբակցության՝ հինգշաբթի օրը կայացած նիստում վարչապետի պաշտոնում Միխայիլ Միշուստինի թեկնածությանը հավանություն Է տրվել միաձայն:
Ռուսաստանի վարչապետի պաշտոնում երկրի դաշնային հարկային ծառայության ղեկավար Միշուստինի թեկնածությունը հունվարի 15-ին առաջարկել Է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Նա դա արել Է այն բանից հետո, երբ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը հայտարարեց, որ կառավարությունն ամբողջ կազմով հրաժարական Է տալիս:

YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS. Head of Russia’s Federal Tax Service Mikhail Mishustin, whom Russian President Vladimir Putin proposed as a candidate for the position of prime minister, has said at a meeting with the United Russia faction at the Russian State Duma (lower house of parliament) that some changes are planned in the new government, a source at the faction’s meeting told TASS news agency.
“Mishustin said that there would be some changes in the government, without providing further details”, the source said.
On January 15 the Russian government announced its resignation shortly after President Vladimir Putin delivered his annual state-of-the-nation address.