Ryanair-ը սկսել է տոմսերի վաճառքը 2 նոր՝ Գյումրի-Աթենք և Երևան-Սալոնիկ ուղղություններով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ryanair ավիաընկերությունը հունվարի 3-ին սկսել է տոմսերի վաճառքը ևս 2 նոր ուղղությունների համար` Գյումրի-Աթենք և Երևան-Սալոնիկ` տրամադրելով զեղչեր մինչև հունվարի 5-ը տոմսեր ձեռք բերելու դեպքում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը:
Նա նաև նշել է, որ եթե մինչ «Օդի տուրքի» մասին օրենքի փոփոխությունները դեպի Եվրոպա սպասարկվում էին 6-7 ուղղություններ`Փարիզի «Շարլ դը Գոլ» օդանավակայան, Լիոն, Վիեննա, Վարշավա, Աթենք, Բուխարեստ, Բրյուսել, ապա օրենսդրական փոփոխություններից հետո արդեն իսկ հայտարարվել են կամ հայտեր են ներկայացվել հետևյալ ուղղություններով նոր ավիաընկերությունների կողմից թռիչքներ իրականացնելու համար.

Авиакомпания Ryanair начала продавать билеты на 2  новых рейса — Гюмри-Афины и Ереван-Салоники
Авиакомпания Ryanair 3 января начала продавать билеты еще на  2 новых рейса - Гюмри-Афины и Ереван-Салоники, до 5 января предоставляя скидки на билеты.
Как  передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написала глава Комитета гражданской авиации РА Татевик Ревазян.
Она также отметила, что если до внесения поправок в Закон о воздушных пошлинах («Налог на воздух») в Европу обслуживалось 6-7 пунктов назначения: аэропорт имени Шарля де Голля в Париже, Лион, Вену, Варшаву, Афины, Бухарест, Брюссель, то после законодательных изменений были объявлены или поданы заявки на новые рейсы следующими авиакомпаниями: