ԸՕ փոփոխությունների քննարկման ԱԺ արտահերթ նիստը կկայանա. անհրաժեշտ ստորագրությունները հավաքվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթի քննարկման նպատակով հոկտեմբերի 29-ին կկայանա Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Նիստը հրավիրելու ստորագրահավաքին միացել է 35 պատգամավոր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ստորագրահավաքի նախաձեռնող, «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Ընտրական օրենսգրքի բարեփոխումների փաթեթը ԱԺ բերելու և հոկտեմբերի 29-ին արտահերթ նիստ գումարելու համար հավաքվել է 35  պատգամավորի ստորագրություն: Ցանկացողներն ավելի շատ էին, բայց քանի որ 27 ստորագրությունը բավարար էր, մենք  35 ստորագրությամբ իմ, Ալեն Սիմոնյանի, Լենա Նազարյանի, Գևորգ Պետրոսյանի և Վահե Էնֆիաջյանի նախաձեռնությունն արդեն հանձնեցինք: Դա նշանակում է, որ երկուշաբթի կունենանք արտահերթ նիստ»,-ասաց Զոհրաբյանն ու հույս հայտնեց, որ ՀՀԿ գործընկերները չեն խոչընդոտի:
Նա նշեց, որ օրենսդրական փաթեթում որոշակի տեխնիկական փոփոխություններ կլինեն, բայց առանցքային դրույթները պահպանվելու են:

Parliament to convene special session to debate electoral code amendments bill again
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. A special session of parliament will be convened October 29 to once again debate the Electoral Code amendments bill package. 35 Members of Parliament have joined a petition calling for the extraordinary session to take place, Tsarukyan faction MP Naira Zohrabyan told reporters. Zohrabyan initiated the petition.
“Many others wanted [to join], but since the 27 signatures were sufficient, we already submitted the initiative of myself, Alen Simonyan, Lena Nazaryan, Gevorg Petrosyan and Vahe Enfiajyan with 35 signatures. This means that we will have a special session on Monday,” she said.
She expressed hope that Republicans won’t obstruct the process.
She said that certain technical changes will be made in the bill, but that the key clauses will be maintained.