Լիբանանի նախագահը ժամանում է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանի նախագահ Միշել Աունը և առաջին տիկին Նադյա Չամին ուղևորվել են  Երևան՝ մասնակցելու Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Լիբանանի ազգային լրատվական գործակալությունը:
Նշվում է, որ ավելի ուշ Լիբանանի նախագահի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակությանը կմիանա երկրի արտաքին գործերի նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ջեբրան Բասիլը: Պաշտոնական պատվիրակության կազմում են նաև այլ նախարարներ, դեսպաններ և դիվանագետներ:
Լիբանանի նախագահը գագաթնաժողովի ընթացքում հանդես կգա ելույթով, հանդիպումներ կունենա մի շարք պետությունների ղեկավարների և գագաթնաժողովի մասնակից պատվիրակությունների հետ:

YEREVAN, OCTOBER 10, ARMENPRESS. Lebanon’s President Michel Aoun and First Lady Nadia Chami Aoun left Beirut for Armenia at the head of an official delegation, to participate in the 17th Francophone Summit held in the Armenian capital, Yerevan, on October 11 and 12, the National News Agency of Lebanon reported.
The accompanying official delegation includes caretaker Ministers Ghattas Khoury and Avedis Guidanian. Caretaker Minister of Foreign Affairs, Gebran Bassil, will be joining the delegation later, as well as a number of ambassadors and diplomats.