Մոսկվան ողջունում է ԼՂ հակամարտության կարգավորման դրական միտումները. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը ողջունում Է դրական միտումները, որոնք նկատվում են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ: Այդ մասին, ինչպես հաղորդում Է ՏԱՍՍ-ը, հոկտեմբերի 4-ին լրագրողներին հայտարարել Է ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք ողջունում ենք բոլոր այն դրական միտումները, որոնք նշմարվում են ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործում»,-ասել Է դիվանագետը:-«Այժմ կարեւոր Է դրանք զարգացնել եւ չվնասել անզգույշ հռետորաբանությամբ, որը, ցավոք, նույնպես տեղ Է գտել վերջին ժամանակներս»:
«Մեր կողմից անհրաժեշտ ողջ աջակցությունն ենք ցուցաբերելու այդ դրական միտումներին»,-ընդգծել Է Զախարովան:

Москва приветствует позитивные тенденции в нагорнокарабахском урегулировании
Россия приветствует позитивные тенденции, наметившиеся вокруг конфликта в Нагорном Карабахе. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявила в четверг журналистам официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Мы приветствуем все те позитивные тенденции, которые наметились в нагорнокарабахском урегулировании, - сказала дипломат. - Теперь важно их развивать и не травмировать неосторожной риторикой, которая, к сожалению, тоже имеет место быть в последнее время".
"Со своей стороны будем оказывать этим позитивным тенденциям все необходимое содействие", - подчеркнула Захарова.