Հիլարի Քլինթոնը հիացմունք է հայտնել Թրամփի դեմ «կանանց երթերի» առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հիլարի Քլինթոնը հիացմունք Է հայտնել ԱՄՆ-ի նախագահ դոնալդ Թրամփի դեմ «կանանց երթերի» անցկացման վայրից լուսանկարների կապակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեմոկրատներից նախագահի նախկին թեկնածուն հունվարի 22-ին գրել Է Twitter-ում:
«Կանանց երթի լուսանկարները հիասքանչ են: Հուսով եմ, դրանք մյուսներին նույնքան են ուրախացրել, որքան եւ ինձ»,- հայտարարել Է Քլինթոնը:
Թրամփի դեմ երթին, նրա երդմնատվության արարողությունից մեկ օր անց, ավելի քան երկու միլիոն կին Է մասնակցել ամբողջ աշխարհում: Ամենախոշոր ակցիաներից մեկը տեղի Է ունեցել Վաշինգտոնում, որին մասնակցել են հարյուր հազարավոր մարդիկ, ինչպես նաեւ կինոյի ե երաժշտության ամերիկացի բազմաթիվ աստղեր, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Клинтон выразила восхищение "женскими маршами" против Трампа
Хиллари Клинтон выразила восхищение снимками с места проведения "женских маршей" против президента США Дональда Трампа. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU об этом бывший кандидат от демократов написала в воскресенье в своем твиттере.
"Фотографии #женскогомарша восхитительны. Надеюсь, других они порадовали так же, как и меня", - заявила Клинтон.
На марш против Трампа на следующий день после его инаугурации вышли более двух миллионов женщин по всему миру. Одна из крупнейших акций прошла в Вашингтоне, в ней приняли участие сотни тысяч человек, а также многие американские звезды кино и музыки.