Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

Глава МИД Армении встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в рамках проводившейся в Гамбурге 23-ей встречи Совета МИД стран участников ОБСЕ 8 декабря встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Джеймсом Уорликом, Стефаном Висконти и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. В этом контексте, Эдвард Налбандян подчеркнул, что Азербайджан уже несколько месяцев отказывается выполнять договоренности, достигнутые на уровне президентов в ходе саммитов в Вене и Санкт-Петербурге, препятствуя этим созданию соответствующих условий для продвижения переговорного процесса.