Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

YEREVAN, DECEMBER 8, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian on December 8 had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, James Warlick, Stephane Visconti and Personal Representative of the Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk in Hamburg within the framework of the 23rd meeting of the OSCE FMs Council, press service of the MFA told “Armenpress”.
A number of issues related to the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict were discussed. In this context, FM Nalbandian stated that it is already several months Azerbaijan is rejecting to implement the agreements reached at the Vienna and St. Petersburg Summits at the presidents level, thus by this hindering the establishing of respective conditions aimed at moving forward the negotiation process.