Գալուստ Սահակյանը պարգևատրել է ամերիկահայ բարերարի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ հայրենիք-սփյուռք կապերի զարգացմանը նպաստելու համար ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է ամերիկահայ բարերար Ռիտա Պալյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով Ռիտա Պալյանին, շնորհակալություն է հայտնել 20 տարի շարունակ առողջապահության ոլորտում ունեցած մեծ ներդրման համար:
Ռիտա Պալյանը, շնորհակալություն հայտնելով բարձր պարգեւի համար, նշել է, որ ինքը հպարտ է իր ծագումով ու արմատներով: Տիկին Պալյանն ուրախությամբ փաստել է, որ 42 տարի գտնվելով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում՝ առողջության պահպանման հարցում կարողանում է օգնել հայ մայրերին:

YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. On September 29, on the occasion of the 25th anniversary of Armenia’s Independence, Speaker of the Parliament Galust Sahakyan awarded American-Armenian philanthropist Rita Balian with the Parliament Speaker’s Memorial Medal for promoting the development of Motherland-Diaspora relations, press service of the Parliament informed “Armenpress”.
Congratulating Rita Balian, the Parliament Speaker thanked her for great contribution to the sphere of healthcare for 20 years.
Rita Balian expressed gratitude for the award and said she is proud of her origin and roots. She said with satisfaction that being in the United States of America for 42 years she can help Armenian mothers in preserving their health.