Գալուստ Սահակյանը պարգևատրել է ամերիկահայ բարերարի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ հայրենիք-սփյուռք կապերի զարգացմանը նպաստելու համար ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է ամերիկահայ բարերար Ռիտա Պալյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով Ռիտա Պալյանին, շնորհակալություն է հայտնել 20 տարի շարունակ առողջապահության ոլորտում ունեցած մեծ ներդրման համար:
Ռիտա Պալյանը, շնորհակալություն հայտնելով բարձր պարգեւի համար, նշել է, որ ինքը հպարտ է իր ծագումով ու արմատներով: Տիկին Պալյանն ուրախությամբ փաստել է, որ 42 տարի գտնվելով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում՝ առողջության պահպանման հարցում կարողանում է օգնել հայ մայրերին:

Председатель Национального Собрания Армении наградил армянскую благотворительницу Риту Палян
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян 29 сентября в связи с 25-летием независимости Республики Армения за содействие развитию связей Родина – Диаспора наградил Памятной медалью председателя НС армянскую благотворительницу Риту Палян (США).
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, глава парламента, поздравляя г-жу Палян, поблагодарил за большой вклад в течение 20 лет в сферу здравоохранения.
Рита Палян, выразив признательность за высокую награду, отметила, что горда своим происхождением и корнями. Она подчеркнула, что, живя 42 года в Соединенных Штатах, весьма рада возможности помогать сохранению здоровья армянских матерей.