Էդվարդ Նալբանդյանն ու Հարլեմ Դեզիրը քննարկել են հայ-ֆրանսիական, ՀՀ-ԵՄ համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն օգոստոսի 31-ին Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի Եվրոպական հարցերով պետքարտուղար Հարլեմ Դեզիրի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին, Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանն առնչվող օրակարգային հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին` ընդգծելով Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման կարևորությունը:

Эдвард Налбандян и Арлем Дезир обсудили армяно-французские отношения
Находящийся с визитом в Париже министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с госсекретарем Франции по европейским вопросам Арлемом Дезиром.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, стороны обсудили вопросы, касающиеся армяно-французских отношений, а также повестки сотрудничества Армения-ЕС
Собеседники коснулись также процесса урегулирования нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув важность реализации договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.