Էդվարդ Նալբանդյանն ու Հարլեմ Դեզիրը քննարկել են հայ-ֆրանսիական, ՀՀ-ԵՄ համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն օգոստոսի 31-ին Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի Եվրոպական հարցերով պետքարտուղար Հարլեմ Դեզիրի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին, Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանն առնչվող օրակարգային հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին` ընդգծելով Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման կարևորությունը:

Edward Nalbandian and Harlem Désir discuss issues of Armenian-French and Armenian-EU cooperation
YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian met with French Secretary of State for European Affairs Harlem Désir in Paris on August 31.
As “Armenpress” was informed from the press service of MFA Armenia, the sides discussed issues related to Armenian-French relations and cooperation between Armenia and the EU at the meeting.
The interlocutors touched upon the issue of Nagorno Karabakh conflict settlement, stating the importance of the implementation of the agreements reached at Vienna and St. Petersburg meetings.