«OK GO» խումբը և ռուսական ավիաընկերությունը նկարահանել են տեսահոլովակ անկշռության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «OK GO» խումբը և ռուսական ավիաընկերությունը նկարահանել են տեսահոլովակ անկշռության մեջ: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրեսը»-ը՝ հղում անելով lenta.ru-ին:
Ամերիկյան «OK GO» խումբը հրապարակել է Upside Down & Inside Out երգի տեսահոլովակը, որը նկարահանվել է Մոսկվայից ոչ հեռուԱստղային քաղաքում, ռուս ակրոբատիկ մարմնամարզուհիներ Անաստասիա Բուրդինայի և Տատյանա Մյասնիկովայի մասնակցությամբ: Նկարահանումներն արվել են Ил-76МДК ինքնաթիռ-լաբորոտորիայում, որի ներսում ստեղծված է  անկշռության վիճակ:
«OK GO» խումբը հայտնի է իր հնարամիտ տեսահոլովակներով: 2005 թվականին նրանք համակրանքի արժանացան A Million Ways երգի տեսահոլովակի շնորհիվ, որտեղ կատարողները պարում էին պարուսույցի կողմից բեմադրված բարդ պար

Американская группа сняла клип в Звездном городке с российскими гимнастками
Американская группа OK Go сняла клип в подомосковном Звездном городке, передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС. Съемки проходили в самолете-лаборатории Ил-76МДК, создающем состояние невесомости. Российские гимнастки Анастасия Бурдина и Татьяна Мясникова сыграли роли стюардесс.
С группой работали профессиональные инструкторы Центра подготовки космонавтов. Чтобы снять видео потребовалось 20 полетов.
Премьера видео на песню Upside Down & Inside Out намечена на 11 февраля.
OK Go прославились в 2005 году благодаря клипу на песню A Million Ways, в котором музыканты исполняли замысловатую хореографическую постановку. В 2006 году группа выступила в Москве на фестивале «Крылья». В дискографии команды четыре альбома, последняя на сегодняшний день пластинка Hungry Ghosts вышла в 2014 году. После выпуска диска музыканты объявили о намерении зашифровать этот альбом в код ДНК при помощи профессора-биохимика из Калифорнийского университета Сри Косури.