Հայ-բրիտանական պաշտպանական համագործակցությունը բարձր մակարդակի վրա է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը փետրվարի 11-ին  ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակության՝  այս տարվա հունվար ամսին Միացյալ Թագավորություն կատարած այցի արդյունքները, ինչպես նաև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության ներկայիս ընթացքը և հեռանկարները:
Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ ներկայում համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, հաշվի առնելով ինչպես համագործակցության գործնական ընթացքը, այնպես էլ երկկողմ ռազմաքաղաքական երկխոսությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեսպան Ֆարնուորթը տեղեկացրել է, որ Միացյալ Թագավորությունը շարունակելու է զարգացնել բազմակողմանի համագործակցությունն ինչպես առկա, այնպես էլ նոր ոլորտներում:

Армяно-британское оборонное сотрудничество находится на высоком уровне
Первый замминистра обороны Армении Давид Тоноян 11 февраля принял посла Великобритании в Армении Джудит Фарнуорт. На встрече были обсуждены результаты визита делегации во главе с первым заместителем министра обороны Армении в Великобританию в январе текущего года, а также текущий ход и перспективы двустороннего оборонного сотрудничества.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении,
Тоноян отметил, что текущее сотрудничество находится на высоком уровне, учитывая как практический ход сотрудничества, так и двусторонний военно-политический диалог.
Посол отметила, что Великобритания продолжит развивать многостороннее сотрудничества как в текущих, так и новых сферах.