Հայ-բրիտանական պաշտպանական համագործակցությունը բարձր մակարդակի վրա է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը փետրվարի 11-ին  ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակության՝  այս տարվա հունվար ամսին Միացյալ Թագավորություն կատարած այցի արդյունքները, ինչպես նաև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության ներկայիս ընթացքը և հեռանկարները:
Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ ներկայում համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, հաշվի առնելով ինչպես համագործակցության գործնական ընթացքը, այնպես էլ երկկողմ ռազմաքաղաքական երկխոսությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեսպան Ֆարնուորթը տեղեկացրել է, որ Միացյալ Թագավորությունը շարունակելու է զարգացնել բազմակողմանի համագործակցությունն ինչպես առկա, այնպես էլ նոր ոլորտներում:

Armenian-British defense cooperation is on high level
YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. First Deputy Defense Minister of Armenia David Tonoyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia Judith Farnworth on February 11. The results of the visit of the delegation led by the First Deputy Minister to the UK in January of this year, as well as the current process and prospects of bilateral defense cooperation were discussed at the meeting.
David Tonoyan mentioned that the current cooperation is on a high level, considering both the practical process of the cooperation and the bilateral military-political dialogue.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry, Ambassador Farnworth informed that the United Kingdom will continue developing multidimensional cooperation in existing and new spheres.