Նյու Յորքում մեկնարկել Է Բարձր նորաձեւության շաբաթը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում մեկնարկում Է Բարձր նորաձեւության շաբաթը: Շոուին կմասնակցեն հազարավոր դիզայներներ, ոճաբաններ, մոդելներ եւ փորձագետներ աշխարհի ավելի քան 30 երկրներից, որոնք կփորձեն որոշել առաջիկա 2016 – 2017 թվականների աշուն – ձմեռ տարեշրջանի համար հագուստի ընտրության գլխավոր միտումները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հանդիսականներին արդեն իրենց հավաքածուներն են ներկայացրել WARM-ը, VFiles-ը եւ Yves Saint Laurent-ը: Ավելի վաղ Նյու Յորքում տեղի Է ունեցել տղամարդկանց եւ հարսանեկան նորաձեւության շաբաթը: Փորձագետները նշել են, որ մոդա են վերադառնում «կայտառ 90-ականները», երբ միտումը «հանդուգն աղջիկներն» Էին եւ «խուլիգան տղաները»: Իսկ դա նշանակում Է, որ կանայք պետք Է հետեւեն գլխավոր գերակայությանը. հագուստը պետք Է լինի հարմար, բայց ընդգծի մտածողության ազատությունը:
Ընդամենը Բարձր նորաձեւության շաբաթվա ընթացքում, որը կտեւի փետրվարի 11-ից մինչեւ 18-ը, կներկայացվի հավաքածուների շուրջ 60 ցուցադրություն: Փետրվարի 11-ին տեղի կունենան հիմնական տասը հավաքածուների, այդ թվում իսպանական Desigual առեւտրանիշի եւ նյույորքցի դիզայներ Jаy Godfrey-ի հավաքածուների ցուցադրությունները:
Նորաձեւության շաբաթն առաջին անգամ Նյու Յորքում կազմակարերպվել Է 1943 թվականին՝ հրապարակախոս Էլեոնոր Լամբերտի կողմից: Դրան կհաջորդեն համանման Շաբաթները Լոնդոնում, Միլանում եւ Փարիզում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Нью-Йорке открылась Неделя высокой моды
Неделя высокой моды стартует в Нью-Йорке. В шоу примут участие тысячи дизайнеров, стилистов, моделей и экспертов из более, чем 30 стран мира, которые попробуют определить главные тенденции в выборе одежды для предстоящего осенне-зимнего сезона 2016-2017 годов, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс
Свои коллекции зрителям уже представили WARM, VFiles и Yves Saint Laurent. Ранее в Нью- Йорке прошла неделя мужской и свадебной моды. Эксперты отметили, в моду возвращаются "лихие 90-е", когда в тренде были "крутые девчонки" и "парни-хулиганы". А это значит, что женщинам необходимо следовать главному приоритету - одежда должна быть удобной, но подчеркивать свободу мышления.
Всего за неделю высокой моды, которая продлится с 11 по 18 февраля, будет продемонстрировано около 60 показов коллекций. В четверг пройдут показы основных десяти коллекций, в том числе испанского бренда Desigual и нью-йорского дизайнера Jаy Godfrey.
Неделя моды в Нью-Йорке впервые была организована в 1943 году публицистом Элеанор Ламберт. За ней последуют аналогичные Недели в Лондоне, Милане и Париже.