ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն նախնական համաձայնության են եկել կառավարման համակարգում միասին աշխատելու հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը և ՀՅԴ-ն նախնական համաձայնություն ունեն ապագայում կառավարման համակարգում միասնաբար հանդես գալու հարցում: ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտնեց ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: «Նիստի ընթացքում մենք հիմնականում անդրադարձել ենք ՀՅԴ-ի հետ համագործակցության ձևաչափին: Պետք է ասեմ, որ մենք ունենք նախնական համաձայնություն՝ ապագայում Հայաստանի կառավարման համակարգում միասնական աշխատելու հարցում: Իսկ վերջնական համաձայնության մասին դուք կիմանաք մինչև շաբաթվա վերջ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Շարմազանովը:
Հարցին՝ ի՞նչ պաշտոններ է ստանալու ՀՅԴ-ն, Շարմազանովը կրկնեց, որ համաձայնությունը նախնական է, ուստի այս պահին չի կարող այլ մանրամասներ հրապարակել: «Նախնական բառը նշանակում է, որ դեռ վերջնական համաձայնություն չկա, ուստի, եթե անգամ ես տեղեկություններ ունեմ, չեմ կարող դրանք հրապարակել: Շաբաթվա վերջում դուք ամեն ինչ կիմանաք»,- ընդգծեց նա:
Նա նաև հայտարարեց, որ մամուլում շրջանառվող լուրերի մի մասը համապատասխանում է իրականությանը, մի մասը՝ ոչ: Նա նաև մի փոքր բացեց փակագծերը և ընդգծեց, որ ՀՅԴ-ին տրվելիք պաշտոնների հարցը հիմնականում լուծված է: Շարմազանովը հստակեցրեց, որ բացի նախարարական պորտֆելներից՝ ՀՅԴ-ն կստանա նաև մարզպետի պաշտոններ:

RPA and ARF reach preliminary agreement to collaborate in state administration
YEREVAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS.  The Republican Party of Armenia and ARF have reached a preliminary agreement to work together in state administration in the future. RPA spokesperson, Vice President of Republic of Armenia National Assembly Eduard Sharmazanov told the journalists about this after the RPA Executive Body meeting. “We mainly referred to the cooperation format with the ARF at the session. I have to say that we have reached a preliminary agreement of working together in the state administration of Armenia in the future. Final agreement will be known at the end of the week”, Sharmazanov stated, “Armenpress” reports.
To the question what posts the ARF will assume, Sharmazanov reiterated that the agreement is preliminary, hence, he cannot publicize any other details. “The word preliminary means that there is no final agreement yet, hence, even if I possess some information, I cannot publicize. You will know everything at the end of the week”, he said.
He also announced that some of the information circulated via media coincides with the reality, some - does not. Sharmazanov clarifies that in addition of ministerial portfolios, the ARF will also assume posts of governors.