Թրամփը որոշեց նախագահ դառնալ ֆուտբոլային ակումբ գնելու անհաջող փորձից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետականներից ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի հավակնորդ միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը պատմել Է, որ իր թեկնածությունը չԷր առաջադրի պետության ղեկավարի պաշտոնի համար, եթե 2014 թվականին իրեն հաջողվեր ձեռք բերել Ազգային ֆուտբոլային լիգայի Buffalo Bills ակումբը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է ABC News-ը:
«Եթե ես գնեի այդ թիմը, ապա չԷի անի այն, ինչով այժմ զբաղվում եմ»,- նշել Է Թրամփը: Ըստ որում նա ընդգծել Է, որ չի ափսոսում տեղի ունեցածի համար, քանի որ ընտրարշավին մասնակցելն ավելի հետաքրքիր Է, քան թիմի գործերով զբաղվելը:
Գործարարը ճշտել Է, որ պատրաստվում Էր ամերիկյան ֆուտբոլի թիմը գնել մեկ միլիարդ դոլարով, սակայն մյուս գնորդն ավելի բարձր գին Էր առաջարկել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп решил стать президентом после неудачной попытки купить футбольный клуб
Претендент на пост президента США от республиканцев миллиардер Дональд Трамп рассказал, что не стал бы баллотироваться на пост главы государства, если бы в 2014 году ему удалось приобрести клуб Национальной футбольной лиги (НФЛ) Buffalo Bills. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ABC News.
«Если бы я купил эту команду, то не стал бы делать то, чем занимаюсь сейчас», — отметил Трамп. При этом он подчеркнул, что не жалеет о случившемся, так как участвовать в предвыборной гонке значительно интереснее, чем заниматься делами команды.
Бизнесмен уточнил, что собирался купить команду по американскому футболу за миллиард долларов, однако другой покупатель перебил его цену, передаетТАСС.