Մշակույթի նախարարությունը հայտարարում է Անկախության 25-ամյակի խորհրդանիշի և կարգախոսի ստեղծման մրցույթ
Մշակույթի նախարարությունը հայտարարում է Անկախության 25-ամյակի խորհրդանիշի և
կարգախոսի ստեղծման մրցույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարությունը հայտարարում է Անկախության 25-ամյակի խորհրդանիշի (լոգոյի) և կարգախոսի մրցույթ: Հայտերն ընդունվում են էսքիզի տեսքով, որը պետք է լինի գունավոր և սև-սպիտակ տարբերակներով, ներկայացվի էլեկտրոնային կրիչի, ինչպես նաև 50x60 սմ ստվարաթղթի վրա: Խրախուսվում է նույն խորհրդանիշի տարբերակների ներկայացումը տարբեր ձևաչափերով (ծրար, ձևաթուղթ, գովազդ և այլն)՝ կարգախոսի օգտագործմամբ:
Առաջարկները կքննարկվեն հանձնաժողովի կողմից, և հավանության արժանացած տարբերակը կհամարվի հոբելյանական տարվա միջոցառումների պաշտոնական խորհրդանիշը և կարգախոսը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Լավագույն աշխատանքների համար սահմանված են մեկ գլխավոր (500.000 դրամ) և մեկ խրախուսական (350.000 դրամ) մրցանակներ:
Աշխատանքներն անհրաժեշտ է ներկայացնել ծածկագրի նշագրումով: Ներկայացված աշխատանքին կցվում է փակ ծրար` նույն ծածկագրի նշագրումով: Փակ ծրարի ներսում պետք է նշված լինի հեղինակի անունը, ազգանունը, հայրանունը, հասցեն և հեռախոսահամարը (ները): Մրցույթի մասնակիցը կամ նրա լիազորված անձը հայտը հանձնելիս ստանում է ստացական՝ հանձնված աշխատանքների քանակի, ձևի, կրիչի և փակ ծրարի մասին տեղեկույթով: Մրցույթին ներկայացված աշխատանքները վերադարձման ենթակա չեն:
Հայտերն ընդունվում են մինչև 2016 թ. մարտի 10-ը, ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ընդհանուր բաժնում (hասցե՝ Կառավարական 2-րդ մասնաշենք, Վ. Սարգսյան 3):

Armenian Ministry of Culture announces contest to create symbol and the motto of the 25th anniversary of Armenia's independence
YEREVAN, FEBRUARY 8, ARMENPRESS. Armenian Republic’s Ministry of Culture announces a contest for the creation of a symbol (logo) and the motto of the 25th anniversary of Armenia's independence. Applications will be accepted in the form of a sketch, which must be in color and in black and white, on electronic media and on cardboard measuring 50x60 cm. Logo representation in different formats (envelope, letterhead, advertising and so on.) is welcomed, especially with the use of the motto.
The proposals will be discussed by the Commission and the approved version will be considered official for all events of the year. "Armenpress" was informed from the Public Relations Department of the Armenian Ministry of Culture.
The established awards for the best works are as follows: first place - 500.000 drams, and one incentive award - 350,000 drams.
Works should be submitted with the application code under the closed envelope, which will include the same code and authorship of the work.
Participant of the contest or his/her authorized person will receive a receipt for submission of work with the information on all the materials submitted to the contest. The materials are non-refundable. Application deadline is 10 March, 2016. Applications must be submitted to the general department of the Armenian Ministry of Culture (address: 2nd government building, Vazgena Sargsyan 3 str.).