Ահաբեկիչները միգրանտների հետ ներթափանցում են Գերմանիա
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության հատուկ ծառայությունների ղեկավարը Հանս Գեորգ Մասսենը հայտնել է, որ Փարիզում կատարված ահաբեկչությունները հստակ ցույց են տալիս՝ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը փախստակնների անվան տակ ուղարկել է իր ահաբեկիչներին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «Նովոստի» գործակալությունը:
Նա նաև մատնանշել է, որ Գերմանիայում կան մարդիկ, ովքեր ահաբեկչական հարձակումներ են փորձում իրականացնել  Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության տարածքում:
Նշվում է, որ Ալժիրի 4 քաղաքացիներից երկուսը ձերբակալվել են, ովքեր կասկածվում էին   ահաբեկչություն իրականացնելու փորձի մեջ, որը կապված է ԻՊ-ի հետ: Ձերբակալվածները եղել են Աթենդորն ճամբարի փախստականներ:

Террористы проникают в Германию вместе с мигрантами
Глава спецслужбы ФРГ Ханс Георг Маасcен заявил, что теракты в Париже показали, что экстремистская организация «Исламское государство» намеренно засылала террористов под видом беженцев. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на «gazeta.ru», об этом передает Deutsche Welle.
Он также сказал о наличии свидетельств, указывающих на то, что в Германии есть люди, планирующие теракты на территории ФРГ. Однако уточнил, что ничто не указывает на совершение террористических атак в ближайшее время.
Отмечается, что двое из четырех арестованных граждан Алжира, подозреваемых в подготовке терактов и связях с ИГ, проживали в лагере для беженцев в Аттендорне.