Ֆուտբոլի «Red Eagles» երկրպագուների ակումբը ցանկանում է հանդիպել Ռուբեն Հայրապետյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմի երկրպագուների «Red Eagles» ակումբը ցանկություն է հայտնել հանդիպել ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, երկրպագուները հանդես են եկել հայտրարությամբ, որում մասնավորապես ասված է. «Շուրջ 2 ամիս է, ինչ ավարտվել է Եվրո-2016-ի ընտրական փուլը, համենայն դեպս մեզ համար, սակայն դժվար թե գտնվի մեր հավաքականով ու մեր ֆուտբոլով հետաքրքրվող մեկը, ով ասի, թե ամեն ինչ մոռացված է ու պետք չէ փնտրել պատասխաններ ֆուտբոլային խայտառակության համար: Խմորումներ հավաքականի ներսում, փորձառու, սակայն անկարող ու անարդյունավետ մարզչի փոփոխություն անփորձ ու էլի անարդյունք մարզչով, առաջատար ֆուտբոլիստների անընդհատ կրկնվող վնասվածքներ, ֆուտբոլիստների կողմից հանդիպում վաճառելու խայտառակ լուրեր, ֆուտբոլասերների զայրույթ. արդյունքում երկու տարի առանց հաղթանակների, վատագույն ընտրական փուլ հավաքականի պատմության ընթացքում, վաստակած 2 միավոր, ընտրական փուլի մրցաշարային աղյուսակի վերջին հորիզոնական ու նորից Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու երազանք: Այս ամենը ունի պատճառներ, որոնց մասին մենք` ֆուտբոլասերներս, պետք է իմանանք պատասխաններ, իսկ դուք` ֆուտբոլային չինովնիկներ, պետք է անեք հետևություններ: Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի «Red Eagles » ֆան ակումբը դարձել է պահանջատեր` ֆուտբոլային պահանջատեր` ցույց տալով, որ ֆուտբոլը հասարակական երեւույթ է ու պատկանում է հասարակությանը։ Ֆուտբոլը հնարավոր չէ սեփականաշնորհել ու փակ պահել դռները ֆուտբոլային հանրության համար: ՀՖՖ նախագահ պարոն Ռուբեն Հայրապետյանի գլխավորությամբ Ֆուտբոլային պատասխանատուներից պահանջում ենք հանդիպում, թափանցիկ մեկնաբանումներ լրատվամիջոցների ներկայությամբ, հարց ու պատասխան ֆան շարժման հետ»:

Футбольный фан-клуб Red Eagles желает встретиться с Рубеном Айрапетяном
Фан-клуб Национальной сборной Армении по футболу Red Eagles выразил желание встретиться с главой ФФА Рубеном Айрапетяном.
Как сообщает «Арменпресс», фанаты выступили с заявлением, где, в частности, сказано: «Около двух месяцев назад завершился отборочный турнир Евро-2016, во всяком случае, для нас. Однако вряд ли найдется заинтересованный нашей сборной и футболом хотя бы один человек, для которого все забыто и который не ищет ответы причин этого футбольного позора. Разногласия внутри сборной, замена опытного, но непродуктивного тренера новым, еще более неопытным тренером, повторяющиеся травмы ключевых футболистов, позорные новости о продаже игры со стороны футболистов, возмущение фанатов, в результате, два года подряд без побед, наихудший отборочный цикл в истории сборной, набранные 2 очка, последняя строка в таблице турнира и снова мечта сыграть на чемпионате Европы. У всего этого есть причины, которые мы, фанаты должны знать, а вы- футбольные чиновники, должны сделать из всего этого выводы. Футбольный фан-клуб Red Eagles стал требовательным и хочет показать, что футбол – это общественное явление и принадлежит общественности. Футбол нельзя приватизировать и держать его двери закрытыми для общества. Требуем встречи с Рубеном Айрапетяном в присутствии СМИ, в ходе которой получим ответы на волнующие нас вопросы».