ՀՀ վարչապետը բաց դաս է անցկացրել Անդրանիկ Մարգարյանի անվան դպրոցում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշակերտների և ուսուցչական կազմի հրավերով այցելել է Երևանի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 29 ավագ դպրոց: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կառավարության ղեկավարը ծաղիկներ է դրել Անդրանիկ Մարգարյանի հուշարձանին և դպրոցի տնօրեն Ռուզաննա Սարուխանյանի ուղեկցությամբ շրջել է դասասենյակներով` ծանոթացել ուսումնական գործընթացին և աշակերտների համար ստեղծված կրթական պայմաններին: Տեղեկացվել է, որ դպրոցը համալրվել է կրթության համար անհրաժեշտ բոլոր միջոցներով, գույքով, իսկ ինֆորմատիկայի, ֆիզիկայի և քիմիայի դասասենյակները՝ նոր և ժամանակակից համակարգիչներով, սարքավորումներով ու լաբորատորիաներով:
Այնուհետև վարչապետն ավանդական բաց դաս է անցկացրել, որի ընթացքում պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող տարբեր հարցերի: Վարչապետը նշել է, որ աշակերտների համար այսօր դպրոցում ստեղծվել են որակյալ կրթություն ձեռք բերելու լավ պայմաններ: «Հաջողության հասնելու հիմնական գրավականներից մեկը գիտելիքն է: Կոչ եմ անում, խնդրում և հորդորում ձեզ ժամանակը ճիշտ օգտագործել, ձեռք բերել լավ գիտելիքներ: Մեր երկրի ապագան դուք եք, դուք եք մեր երկիրը հետագայում կառուցելու, զարգացնելու և տանելու առաջ: Հայ ժողովրդի մտավոր ռեսուրսն անսպառ է. պետք է զարգացնենք և հզորացնենք Հայաստանը, ամրապնդենք Հայրենիք-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը»,- նշել է Հովիկ Աբրահամյանը: Վարչապետն ընդգծել է, որ կրթության ոլորտը ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում է և գործադիրն անում է ամեն ինչ ու շարունակելու է ջանքեր գործադրել՝ մատաղ սերնդի համար բարձրակարգ կրթություն ապահովելու համար:
Անդրանիկ Մարգարյանի անվան դպրոցի ուսուցչական կազմն ու աշակերտները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետ Աբրահամյանին իրենց հրավերին արձագանքելու և դպրոց այցելելու համար:

YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. PM of Armenia Hovik Abrahamyan visited Yerevan High School N 29 named after Andranik Margaryan at the invitation of the pupils and the teaching staff. As “Armenpress” was informed by Information and Public Relations Department of the Government of the Republic of Armenia the head of the Government laid flowers at Andranik Margaryan’s memorial and strolled through the classrooms accompanied by school headmaster Ruzanna Sarukhanyan, followed the teaching process and familiarized himself with the learning conditions created for the pupils. It was informed that the school had been replenished with all the means required for learning process and classrooms of informatics, physics and chemistry already had new and modern computers, equipment and laboratories.
Afterwards, the Prime Minister held a traditional open class during which he answered pupils’ questions. The PM noted that good conditions for the acquisition of high quality education have been created for the pupils.
“Knowledge is one of the main keys to success. I urge, ask and call on you to use your time appropriately, acquire good knowledge. You are the future of our country, you are the ones to build, develop our country and push it forward. Intellectual resources of the Armenian people are inexhaustible; we must develop Armenia, make it more powerful, strengthen Armenia-Artsakh-Diaspora trinity,” PM noted, adding that education sector is in the center of the Government’s attention.
The teaching staff of the school and the pupils thanked PM Abrahamyan for accepting their invitation and visiting the school.