Անկարայում պայթյուններից զոհվածների թիվը հասել է 30-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Անկարայում հոկտեմբերի 10-ի առավոտյան ժամը 10-ին տեղի ունեցած պայթյունների զոհերի թիվը հասել է 30-ի, 126 մարդ էլ վիրավորվել է:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է «Անատոլու» լրատվական գործակալությունը` հղում կատարելով Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությանը:
Անկարայում երկաթուղային կայարան տանող կամրջի տակ «Ոչ պատերազմին, խաղաղություն եւ աշխատանք» կարգախոսով արհմիութենական հակառազմական հանրահավաքի մեկնարկից առաջ երկու պայթյուն է տեղի ունեցել:
Թուրքական ԶԼՄ-ների համաձայն` նախնական տվյալներով` պայթյուններն իրականացրել են մահապարտ ահաբեկիչները:
Նշվում է, որ այդ պայթյունների հետեւանքով մեծ վնաս է կրել նաեւ Անկարայի երկաթուղային կայարանի պատմական շենքը: Հանրահավաքի մասնակիցները մտադիր էին կոչ անել Թուրքիայի կառավարությանը վերջ դնել քրդերի հետ բախումներին:
Թուրքական ԶԼՄ-ները հրապարակել են պայթյունների պահը ցուցադրող տեսանյութեր, որտեղ դրանք տեղի են ունենում այն պահին, երբ հանրահավաքը սկսվելուց առաջ մասնակիցները պարում են:

Число жертв взрывов в Анкаре достигло 30
Число жертв  взрывов, прогремевших   в  Анкаре 10 октября в 10 часов  утра, достигло 30, ранены 126 человек.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщает  ИА «Анадолу» со ссылкой  на  Министерство внутренних дел Турции.
Перед началом антивоенного митинга  Конфедерация профсоюзов работников государственного сектора,организованного с целью призвать к прекращению конфликта между запрещенной в Турции Курдской рабочей партией и турецкими властями под девизом «Нет войне! Мир и труд»  под железнодорожным мостом в Анкаре  прогремели два взрыва.
Как  передает Арменпресс со ссылкой  на  ИА «Анадолу», есть многочисленные убитые  и раненые. На место немедленно прибыли машины    скорой  помощи и пожарные. По предварительным данным,  взрывы осуществили террористы-смертники.
Отмечается, что взрывы повредили и историческое  здание  вокзала Анкары.
Турецкие  СМИ опубликовали  видеоматериалы, где запечатлен момент  взрывов, которые прогремели, когда перед началом митинга собравшиеся танцевали.