ԱԺ քառօրյա. պատգամավորները կշարունակեն քննարկել ՀՀ ԿԲ 2015թ. դրամավարկային քաղաքականության ծրագիրը. ՈՒՂԻՂ
ԱԺ քառօրյա. պատգամավորները կշարունակեն քննարկել ՀՀ ԿԲ 2015թ. դրամավարկային
քաղաքականության ծրագիրը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում մեկնարկել է խորհրդարանական քառօրյա նիստի երրորդ օրվա աշխատանքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, գրանցվել է 112 պատգամավոր: Սովորաբար նիստի մեկնարկին նախ քվեարկության են դրվում նախորդ օրը քննարկված հարցերը, սակայն հոկտեմբերի 7-ի նիստում քվեարկություններ չեն լինի:
Հոկտեմբերի 6-ին Ազգային ժողովն ավարտել է ՀՀ ԿԲ 2014թ. դրամավարկային քաղաքականության հաշվետվությունը, որն ընդունվել է ի գիտություն:
Այնուհետև ԱԺ-ն սկսել է քննարկել ՀՀ ԿԲ 2015թ. դրամավարկային քաղաքականության ծրագիրը: Ծրագիրը պատգամավորներին է ներկայացրել ՀՀ ԿԲ նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը: Նա պատասխանել է պատգամավորների հարցերին ԿԲ դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ: Հոկտեմբերի 6-ի նիստն ընդհատվել է պատգամավորների ելույթների փուլում:

YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. Republic of Armenia National Assembly starts the activity of the third day of four-day session. “Armenpress” reports that 112 MPs were present at the sitting.
Generally at the beginning of each sitting already discussed issues of the previous day are put to the vote but there will be no voting on October 7 sitting.
On October 6 the National Assembly completed the report on Monetary Policy of Central Bank of Armenia 2015. Then the National Assembly began discussing the Monetary Policy Program of Central Bank of Armenia 2015. Deputy Chairman of Central Bank of Armenia Nerses Yeritsyan presented the MPs with the program. He answered MPs’ questions related to monetary policy of Central bank. October 6 session was interrupted in the phase of speeches made by the MPs.