ԱՄՆ-ն բարձր է գնահատում խաղաղապահության բնագավառում Հայաստանի ջանքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունել է ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի կայունության և մարդասիրական հարցերի գծով փոխտեղակալ Անե Վիկտովսկիին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Սեյրան Օհանյանը ողջունել է տիկին Վիկտովսկիին Հայաստանում և ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում և նշել այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին, Երևանում մեկնարկած խաղաղապահության հիմնախնդիրներին նվիրված միջազգային համաժողովին նրա մասնակցության կարևորությունը:
Անե Վիկտովսկին իր հերթին նշել է, որ Հայաստանը հանդիսանում է կարևոր գործընկեր միջազգային խաղաղապահության բնագավառում և Հայաստանի ջանքերը բարձր են գնահատվում ԱՄՆ կողմից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային կայունության և խաղաղության պահպանման գործողություններին ՀՀ մասնակցության և դրա շուրջ հայ-ամերիկյան համագործակցությանը, մարդասիրական ծրագրերին առնչվող հարցեր, տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:

США высоко оценивают усилия Армении в сфере международного миротворчества
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял 5 октября вице-заместителя министра обороны США по стабильности и гуманитарным вопросам Ане Виктовски. Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, министр поприветствовал визит г-жи Виктовки и отметил важность ее участия в проходящем в Ереване международном форуме, посвященном проблемам миротворчества.
Ане Виктовки отметила, что Армения является важным партнером в сфере международного миротворчества и усилия Еревана высоко оцениваются в США.
На встрече были обсуждены вопросы участия Армении в действиях по сохранению международной стабильности и мира, армяно-американского сотрудничества в этой сфере, а также проблемы региональной безопасности.