Ֆրանսիայում հեղեղումից զոհվածների թիվը հասել Է 19-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիական Ռիվիերայում հեղեղումից զոհվածների թիվը հասել Է 19-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Ֆրանս ինֆո» ռադիոկայանը՝ հղում անելով ոստիկանության պրեֆեկտուրային:
Սաստիկ անձրեւները Ֆրանսիայի հարավարեւելյան շրջանը պատուհասել Էին լույս հոկտեմբերի 4-ի գիշերը: Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 18 զոհվածների եւ երեք անհայտ կորածների մասին: Երկու մարդու որոնումները շարունակվում են:
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը, որը երկրի ներքին գործերի նախարար Բեռնար Կազնյովի հետ միասին հոկտեմբերի 4-ին ժամանել Էր Մերձծովյան Ալպերի դեպարտամենտ, հայտարարել Է, որ հոկտեմբերի 7-ին Նախարարների խորհուրդը արտակարգ դրության ռեժիմ կհայտարարի, եւ իշխանությունները վնասները կփոխհատուցեն երեք ամսվա ընթացքում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: число погибших от наводнения во Франции увеличилось до 19 человек
Число жертв наводнения во Французской Ривьере возросло до 19 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщает радиостанция France Info со ссылкой на префектуру полиции.
Сильные ливни обрушились на юго-восток Франции в ночь с субботы на воскресенье. Ранее сообщалось о 18 погибших и трех пропавших без вести. Поиски двух человек продолжаются.
Президент Франции Франсуа Олланд, прибывший в воскресенье вместе с министром внутренних дел Франции Бернаром Казневом в департамент Приморские Альпы, заявил, что в среду Совет министров объявит режим ЧС и власти возместят убытки в течение трех месяцев.