Արցախում երկու զինծառայող է զոհվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված գործողության արդյունքում, սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 17:00-ի սահմաններում, մարտական խնդիր կատարելու ժամանակ զոհվել են պաշտպանության բանակի պայմանագրային զինծառայողներ Մարատ Ռուդոլֆի Խաչանյանը և Արման Վաչագանի Ստեփանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В НКР погибло двое военнослужащих
В результате действий противника, 4 сентября, в районе 17:00, в ходе исполнения боевого задания погибли военнослужащие Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Марат Рудольфович Хачанян и Арман Вачаганович Степанян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства обороны НКР, ведется следствие для выяснения подробностей инцидента.
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибших военнослужащих.