Իրանը հայտարարել Է առաջիկայում 20 զորավարժություն անցկացնելու պլանների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի «Իսլամական հեղափոխության պահապանների» կորպուսի (ԻՀՊԿ) հրամանատար գեներալ-մայոր Մոհամադ Ալի Ջաֆարին սեպտեմբերի 1-ին Թեհրանում հայտարարել Է իրանական օրացույցով մինչեւ ընթացիկ տարվա (սկսվել Է մարտի 21-ից) վերջը 20 զորավարժություն անցկացնելու պլանների մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Զինված ուժերն այս տարի կանցկացնեն 20 պլանային զորավարժություն»,-նրա խոսքը մեջբերել Է Fars գործակալությունը: Ջաֆարին նաեւ հայտնել Է առաջիկա չորեքշաբթի-հինգշաբթի օրերին իսլամական ժողովրդական աշխարհազորի՝ «Բասիջի» իրանական կամավորական կազմավորումների զորավարժություններ անցկացնելու մասին: Դրանց մասնակցելու Է 250 գումարտակներում ներգրավված 250 հազար մարդ, ասել Է նա:
ԻՀՊԿ-ի ռազմածովային ուժերի հրամանատար փոխծովակալ Ալի Ֆադավին օրերս հայտարարել Էր մինչեւ ընթացիկ իրանական տարվա վերջը երկու մասնագիտացված զորավարժություն անցկացնելու ԻՀՊԿ-ի պլանների մասին, որոնցից մեկը կարող Է կազմակերպվել բանակի հետ համատեղ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Иран объявил о проведении в ближайшее время 20 военных маневров
Командующий Корпуса "стражей исламской революции" (КСИР) Ирана генерал-майор Мохаммад Али Джафари объявил сегодня о планах ВС ИРИ провести 20 военных маневров до конца текущего года по иранскому календарю (начался 21 марта), сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Вооруженные силы проведут в этом году 20 плановых учений", - приводит его слова агентство Фарс.
Джафари также сообщил о проведении в ближайшие среду- четверг маневров иранских добровольных формирований исламского народного ополчения "Басидж". В них будут участвовать 250 тыс. человек, сведенных в 250 батальонов, сказал он. Добровольцы будут отрабатывать "отражение угроз в области безопасности".
На днях командующий ВМС КСИР контр-адмирал Али Фадави объявил о планах КСИР провести два специализированных учения до конца текущего иранского года (начался 21 марта), одно из которых может быть организовано совместно с армией.