Հունաստանին 1 մլրդ եվրոյի առաջին մասնաբաժինն Է հատկացվել ԵՀ-ի օգնության ծրագրի շրջանակներում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանը կստանա 1 մլրդ եվրոյի առաջին մասնաբաժինը Եվրահանձնաժողովի՝ 35 մլրդ եվրո ծավալով օգնության ծրագրի շրջանակներում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Եվրոպայի կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:
«Հունաստանի տնտեսության վերականգնմանն աջակցելու արտակարգ միջոցառումների շրջանակներում Եվրոպայի ներդրումային բանկը օգոստոսի 31-ին ստորագրել Է Հունաստանին 1 մլրդ եվրոյի վարկի հատկացումն այն նախագծերի համաֆինանսավորման համար, որոնք 2014-ից մինչեւ 2020 թվականն ընկած ժամանակաշրջանում միջոցներ են ստանում նաեւ ԵՄ-ի կառուցվածքային հիմնադրամներից»,-ասված Է բանկի հաղորդագրության մեջ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Греции выделен первый транш в €1 млрд в рамках программы помощи Еврокомиссии в €35 млрд
Греция получит первый транш в €1 млрд в рамках программы помощи Еврокомиссии (ЕК) объемом €35 млрд, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс .
Греция получит первый транш в €1 млрд в рамках программы помощи Еврокомиссии (ЕК) объемом €35 млрд. Об этом сообщила пресс-служба Европейского инвестиционного банка (ЕИБ).
"В рамках чрезвычайных мер в поддержку восстановления греческой экономики ЕИБ подписал сегодня выделение Греции кредита в €1 млрд для софинансирования проектов, которые также получают средства из структурных фондов ЕС на период с 2014 по 2020 годы", - говорится в сообщении банка.