Հակառակորդն անցած գիշեր կրկին կրակել է Արցախի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդը շարունակում է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից պարբերաբար խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, oգոստոսի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը, բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ-անոց (45 արկ) և 82 մմ-անոց (24 արկ) ականանետեր: Ընդհանուր առմամբ` նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ, որի ընթացքում արձակել է շուրջ 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատասխան գործողություններով ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը: Հրադադարի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:

Last night rival again fired in direction of Artsakh
YEREVAN, AUGUST 5, ARMENPRESS. The rival continues regularly violating the ceasefire regime on the entire line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies, using weapons of different calibers.
The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed Armenpress that on August 4, and during the night of August 5, the Azerbaijani Armed Forces fired from 60 and 82 mm mortars. The rival violated the ceasefire for more than 200 times firing 3000 shots.
The Nagorno-Karabakh Republic Defense Army frontiers are in control of the situation and successfully carried out counterattacks silencing the rival’s activeness. There are no losses on the Armenian side.