Վրաստանում հուլիսին իր հանգիստն է կազմակերպել 181 հազար հայ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը ներկայացրել է տվյալներ, թե որ երկրի ներկայացուցիչներն են նախընտրում իրենց հանգիստը կազմակերպել Վրաստանում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Գրուզիա Օնլայն»-ը, ըստ Վրաստանի ՆԳՆ-ի տվյալների, միայն հուլիսին 181 հազար հայ զբոսաշրջիկ է այցելել Վրաստան: Սա 11.9 տոկոսով ավելի է նախորդ տարի հրապարակված ցուցանիշից:
Երկրորդ հորիզոնականում Ադրբեջանն է. նույն ժամանակահատվածում 160.2 հազար ադրբեջանցի է այցելել Վրաստան, երրորդ հորիզոնականում Թուրքիան է` 152.000 զբոսաշրջիկով: Չորրորդ հորիզոնականում Ռուսաստանն է: Մեկ ամսվա ընթացքում Վրաստան է այցելել 160.2 ռուս զբոսաշրջիկ:

181 thousand Armenians had rest in Georgia in July
YEREVAN, AUGUST 4, ARMENPRESS. The Ministry of Internal Affairs of Georgia presented data referring the representatives of the nations who prefer having their rest in Georgia.
Armenpress reports, referring to “Georgia Online”, that according to the data of Georgia Ministry of Internal Affairs, 181 thousand Armenian tourists visited Georgia only in July, which is more by 11,9% than the indicator of the previous year.
Azerbaijan is the second place. It is noted that 160.2 thousand Azeri visited Georgia. Turkey is in the 3rd place with 152.000 tourists.