Նիդեռլանդներում շինարարական երկու ամբարձիչներ ընկել են տների վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիդեռլանդների արեւելքի Ալֆեն ան դեն Ռեյն քաղաքում կամրջի վերակառուցման համար աշխատող երկու ամբարձիչներն ընկել են մոտակա տների վրա, ինչի հետեւանքով տուժել Է  20 մարդ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով France-Presse-ին:
«Երկու ամբարձիչները եւ երթեւեկելի մասի հատվածը, որը դրանք տեղափոխում Էին, ընկել են հինգ տների վրա»,- գործակալությանը պատմել Է հրշեջ ծառայության ներկայացուցիչ Տոն Կուտը:
Հաղորդվում Է, որ փլվածքների տակից հանել են մեկ մարդու, նրան տարել են հիվանդանոց: Որոնողական-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են:
Ամբարձիչները տեղակայվել Էին կցանավերի վրա եւ զբաղվում Էին Ջուլիանա թագուհու կամրջի վերակառուցմամբ: Մեքենաներից մեկը քանդվել Է, լրացուցիչ բեռնվածություն ստանալով՝ հավասարակշռությունը կորցրել Է նաեւ երկրորդ ամբարձիչը:

В Нидерландах два строительных крана обрушились на дома
В городе Алфен ан-ден-Рейн на востоке Нидерландов два крана, работавшие на реконструкции моста, упали на близлежащие дома, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
В результате пострадали до 20 человек, передает Франс пресс.
"Два крана и участок проезжей части, который они переносили, упали в пять домов", - рассказал агентству представитель пожарной службы Тон Кут.
Сообщается, что из под завалов извлекли одного человека, он был доставлен с больницу. Поисково-спасательные работы продолжаются.
Краны были установлены на баржах и занимались реконструкцией моста королевы Джулианы. Одна из машин обрушилась; получив дополнительную нагрузку, равновесие потерял и второй кран.