Պլատինին կարող է համատեղել ՖԻՖԱ-ի և ՈՒԵՖԱ-ի նախագահի պաշտոնները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) ու Եվրոպական ֆեդերացիայի (ՈՒԵՖԱ) կանոնադրությունները թույլ են տալիս համատեղել ՈՒԵՖԱ-ի նախագահի պաշտոնը ՖԻՖԱ-ի նախագահի պաշտոնի հետ:
«Կանոնադրությունը թույլ է տալիս, որ կառույցների ղեկավարությունը համատեղվի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՈՒԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը հայտնել է՝ ի պատասխան ՏԱՍՍ-ի հարցմանը: ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը պաշտոնապես հայտարարել է ՖԻՖԱ-ի նախագահի ընտրությունների իր մասնակցության մասին:
Յոզեֆ Բլատերը 2015թ. մայիսի 29-ին կայացած ընտրությունների արդյունքներով վերընտրվել էր ՖԻՖԱ-ի նախագահի պաշտոնում: Սակայն 4 օր անց ՖԻՖԱ-ում կոռուպցիոն սկանդալի մասին խոսակցությունների համապատկերում նա հայտարարեց հրաժարականի մասին: ՖԻՖԱ-ն արդեն հաստատել է, որ նոր նախագահի ընտրությունը տեղի կունենա 2016թ. փետրվարի 26-ին:

Michel Platini can combine FIFA and UEFA presidency
”The regulation allows combining presidency of the two institutions.” “Armenpress” reports the aforementioned, citing UEFA Media & public relation’s answer to “TASS” news agency query request. UEFA president Michel Platini officially announced about his running for FIFA presidency.
Sepp Blatter was re-elected as head of football's world governing body on May 29, 2015. However, he resigned 4 days later due to the corruption scandal. He remains in office till a successor is designated. FIFA has already confirmed that the elections of the new president will be held on February 26, 2016.