Ապրիլին Հայաստանի միջազգային պահուստներն ավելացել են 4.3 մլն դոլարով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի  համախառն միջազգային պահուստները ապրիլին ավելացել են շուրջ 4.3 մլն դոլարով կամ 0.28 տոկոսով և կազմել 1 մլրդ 495 մլն 800 հազար դոլար: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկից:
Ազատ փոխարկելի արժույթով արտաքին ակտիվները կազմել են 1 մլրդ 495 մլն դոլար, որոնց կազմում արժեթղթերի ծավալը`  1 մլրդ 110 մլն 300 հազար դոլար: Արժույթի միջազգային հիմնադրամում փոխառության հատուկ իրավունքների (SDR) ծավալը կազմել է 0.7 մլն դոլար։
Հայաստանի միջազգային համախառն պահուստները 2014 թ. դեկտեմբերին կազմել էին 1 մլրդ 489.3  մլն դոլար`  նվազելով  762,3  մլն դոլարով։ Միջազգային պահուստներից 945.4 միլիոնն արժեթղթեր էին, իսկ կանխիկ արտարժույթը և ավանդները կազմել են 492.4 մլն: ԱՄՀ-ում փոխառության հատուկ իրավունքը (SDR) դեկտեմբերին կազմել էր 6,2 մլն դոլար:

Armenia's international reserves increased by USD 4.3 million In April
YEREVAN, 30 MAY, ARMENPRESS. Armenia's gross international reserves increased by 4.3 million dollars or 0.28 percent and totaled to 1 billion 495 million 800 thousand US dollars. "Armenpress" was informed about this by the Central Bank of the Republic of Armenia.
The freely convertible foreign currency assets amounted 1 billion 495 million US dollars, in which the amount of the securities is 1 billion 110 million 300 thousand US dollars. The International Monetary Fund Special Drawing Rights (SDR) amounted to 0.7 million US dollars.