ՀՀ կառավարության և «Մայքրոսոֆթ»-ի միջև հուշագրի ստորագրումը կնպաստի ՏՏ ոլորտի ներուժի լիարժեք իրացմանը
ՀՀ կառավարության և «Մայքրոսոֆթ»-ի միջև հուշագրի ստորագրումը կնպաստի ՏՏ
ոլորտի ներուժի լիարժեք իրացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր՝ մայիսի 26-ին, ընդունել է ­«Մայք­րո­սոֆ­թ» ընկերության Կենտ­րո­նա­կան և Ար­ևե­լյան Եվրոպայի նախագահ Դոն Գրանթամի գլխավորած պատվիրակությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում «Մայքրոսոֆթ» ընկերության հետ ծավալված համագործակցությունը և կառավարության անունից այն ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել:
Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ ՏՏ զարգացումը գտնվում է կառավարության ուշադրության կենտրոնում, և տարեկան այս ոլորտում գրանցվող 25 տոկոս աճը պայմանավորված է նաև մեր երկրում առաջատար ընկերությունների, այդ թվում` նաև «Մայքրոսոֆթ»-ի գործունեությամբ և հայաստանյան ներկայացուցչության լավ աշխատանքով:
Դոն Գրանթամը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին` ընկերության հետ համագործակցության պատրաստակամության և նախորդ հանդիպումների արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները հետևողականորեն կյանքի կոչելու համար: Պարոն Գրանթամը նշել է, որ «Մայքրոսոֆթ»-ը շահագրգռված է ընդլայնել փոխգործակցությունը և նպաստել մեր երկրում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանը:
Բարձր գնահատելով ներկայիս համատեղ ծրագրերի ընթացքը` Հովիկ Աբրահամյանը և Դոն Գրանթամը  քննարկել են հետագա համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Այս համատեքստում զրուցակիցները կարևորել են հանդիպումից հետո ՀՀ կառավա­րության և «Մայքրոսոֆթ» ընկերության միջև համագործակցության հուշագրի և փոխգործակցությանն ուղղված պայմանագրերի ստորագրումը, որոնք էլ կնպաստեն համագործակցության լավ հիմքերի ամրապնդմանը, ՏՏ ոլորտում առկա ներուժի լիարժեք իրացմանը և նոր համատեղ ծրագրերի կյանքի կոչմանը:

Signing of Armenian government-Microsoft cooperation memorandum will contribute to full realization of potential in IT field
Signing of Armenian government-Microsoft cooperation memorandum will contribute to full
realization of potential in IT field
YEREVAN, 26 MAY, ARMENPRESS. On May 26, Prime Minister Hovik Abrahamyan received the delegation led by President of Microsoft Central and Eastern Europe Don Grantham. As the Department of Information and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, greeting the guests, the Prime Minister praised the cooperation with Microsoft in the field of information technology and, on behalf of the Government, expressed the willingness to expand cooperation.
Don Grantham expressed gratitude to the Prime Minister for the willingness to cooperation with Microsoft and for consistently implementing the agreements that had been reached following the previous meetings.
Praising the process of implementation of the current joint programs, Hovik Abrahamyan and Don Grantham discussed a broad range of issues related to the development of cooperation in the future. In this context, the interlocutors attached importance to the future signing of a memorandum of cooperation and agreements on partnership between the Government of the Republic of Armenia and Microsoft, which will contribute to the strengthening of good foundations for cooperation, the full realization of the existing potential in the field of information technology and the implementation of new joint programs.