Ընտրությունների ընթացքի մասին ԼՂՀ ԿԸՀ նախագահը 3 ժամը մեկ պարբերականությամբ տեղեկություններ կհրապարակի
Ընտրությունների ընթացքի մասին ԼՂՀ ԿԸՀ նախագահը 3 ժամը մեկ
պարբերականությամբ տեղեկություններ կհրապարակի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ-ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի մայիսի 3-ի ընտրությունների ընթացքը լուսաբանելու նպատակով Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում արդեն գործում է ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի կենտրոնը, որն այսօր իր աշխատանքներն է սկսել միջազգային դիտորդների հետ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը` «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում մամլո կենտրոնի ղեկավար Լեոնիդ Մարտիրոսյանը տեղեկացրել է, որ կենտրոնն ապահովված է համացանցով և միջազգային հեռախոսակապով, համակարգչային և կազմակերպչական այլ անհրաժեշտ տեխնիկայով` միջազգային և տեղական դիտորդների, ինչպես նաև ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների գործունեությունն ապահովելու համար: Այսօր դիտորդներին են հատկացվել նաև հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով պատրատված մեդիափաթեթներ, որոնք պարունակում են Արցախի և անցկացվելիք խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ տեղեկատվական անհրաժեշտ նյութեր: Լ. Մարտիրոսյանի խոսքով, կենտրոնի աշխատանքներն ընթանում են 2 ուղղությամբ` միջազգային դիտորդների և լրագրողների հետ:
Մայիսի 3-ին 3 ժամը մեկ պարբերականությամբ, ընտրությունների ընթացքի ու քվեարկության արդյունքների մասին մամլո կենտրոնում տեղեկատվությամբ հանդես կգա ԼՂՀ ԿԸՀ նախագահը, կլինեն նաև մամլո-ասուլիսներ և միջազգային դիտորդների ճեպազրույցներ: Քվեարկության ընթացքի մասին եռալեզու տարբերակով տեղեկություններ կհաղորդվեն նաև օն-լայն (cec.am) եղանակով:

STEPANAKERT, 2 MAY, ARMENPRESS-ARTSAKHPRESS. The press center of the Central Electoral Commission of the Nagorno-Karabakh Republic has been created at the Chamber of Culture and Youth of Stepanakert to provide coverage of the May 3 elections for the National Assembly of the Nagorno-Karabakh Republic and has already started working with international observers. As “Armenpress” reports, in an interview with “Artsakhpress”, head of the press center Leonid Martirosyan informed that the center has been provided with Internet connection and phones for long-distance calls, as well as computers and other necessary technologies. The observers were provided with the necessary information about Artsakh and the upcoming parliamentary elections in Armenian, Russian and English.
On May 3, the President of the Central Electoral Commission of the Nagorno-Karabakh Republic will provide information about the elections and the results once every three hours at the press center. There will also be press conferences and briefings with the international observers. News about the elections will be posted on cec.am in three languages.