Հայաստանի ԱԳ նախարարը կայցելի Փարիզ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ապրիլի 28-29-ն աշխատանքային այց կկատարի Փարիզ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, նախարար Նալբանդյանը կմասնակցի Փարիզի քաղաքապետարանում՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ընդունելությանը, որի շրջանակներում տեղի կունենա «Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» խորագրով ցուցահանդեսի բացումը, ինչպես նաև՝ հեղինակավոր «Politique Internationale» հանդեսի՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված բացառիկ համարի շնորհանդեսը։
Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Միկայել Ժանի հետ։

Armenian FM to visit Paris
YEREVAN, 27 APRIL, ARMENPRESS. Armenia’s Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandyan will pay a working visit to Paris on 28-29 April.
As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, Minister Nalbandyan will participate in a reception devoted to the Centennial of the Armenian Genocide at Paris Municipality. The event will include the opening of the exhibition called “Coverage of the Armenian Genocide on the Front Pages of Foreign Presses” and the presentation of the exclusive issue of Politique Internationale Journal devoted to the Centennial of the Armenian Genocide.