Ռուբեն Հայրապետյանը վերընտրվեց ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի 13-րդ համաժողովի ընթացքում ՀՖՖ գործող նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը միաձայն քվեարկության արդյունքում վերընտրվեց իր պաշտոնում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՖՖ 13-րդ համաժողովի ընթացքում վերընտրվեցին նաև գործկոմի անդամները: Մինչ կսկսվեր համաժողովը, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին նախօրեին կյանքից հեռացած հայկական ֆուտբոլի լեգենդ Հարություն Քեհեյանի հիշատակը: ՀՖՖ նախագահը, ամփոփելով նախորդ տարվա գործունեության արդյունքները, փաստեց, որ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի բյուջեն աճել է 10 անգամ: Հայրապետյանի խոսքով՝ ֆեդերացիայի հիմնական խնդիրը եղել և մնում է մանկապատանեկան ֆուտբոլի մարզիչների բացակայությունը:
«Այս տարի կկիրառենք այն մեթոդը, ըստ որի մարզիչներին կզրկենք որակավորումից, ովքեր չեն ձգտի կատարելագործվել: Այն ինչ նրանք անում են, սխալ է, չեն ուղղում երեխաների սխալները»,- ասաց Հայրապետյանը: Նա փաստեց, որ հավաքականի գլխավոր մարզչի հարցում ինքն էլ է սխալվել: «Հավաքականում արված աշխատանքները գնահատում եմ անբավարար»,- շեշտեց նա: Հայրապետյանի կարծիքով՝ Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի վիճակը ծանր է, բայց աշխատանքներ տարվում են: Հոկտեմբերին կշահագործվի Վանաձորի ֆուտբոլի ակադեմիան, իսկ արդեն հաջորդ ակադեմիան կլինի Արմավիրի մարզում: Ռուբեն Հայրապետյանը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնը ստանձնել է 2002 թվականից:

Ruben Hayrapetyan reelected FFA President
YEREVAN, 18 APRIL, ARMENPRESS. Incumbent President of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan was reelected after a voting held during the 13th Congress of the Football Federation of Armenia. As “Armenpress” reports, the members of the Federation’s executive committee were also reelected during the congress. Prior to the congress, the gathered respected the memory of Armenian football legend Haruytun Keheyan with a moment of silence. Keheyan passed away yesterday. Summing up the results of the activities carried out by the Football Federation of Armenia last year, Hayrapetyan stated that the Federation’s budget had grown ten-fold. According to Hayrapetyan, the Federation’s key issue has been and still is the lack of football coaches for children and teens.
“This year we’ll apply the method that will help us disqualify coaches who won’t aspire to achieve perfection. They’re doing the wrong thing and aren’t helping children fix their mistakes,” Hayrapetyan said and stated that he was also wrong when choosing the Armenian national football team’s chief coach.