Ռուբեն Հայրապետյանը վերընտրվեց ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի 13-րդ համաժողովի ընթացքում ՀՖՖ գործող նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը միաձայն քվեարկության արդյունքում վերընտրվեց իր պաշտոնում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՖՖ 13-րդ համաժողովի ընթացքում վերընտրվեցին նաև գործկոմի անդամները: Մինչ կսկսվեր համաժողովը, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին նախօրեին կյանքից հեռացած հայկական ֆուտբոլի լեգենդ Հարություն Քեհեյանի հիշատակը: ՀՖՖ նախագահը, ամփոփելով նախորդ տարվա գործունեության արդյունքները, փաստեց, որ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի բյուջեն աճել է 10 անգամ: Հայրապետյանի խոսքով՝ ֆեդերացիայի հիմնական խնդիրը եղել և մնում է մանկապատանեկան ֆուտբոլի մարզիչների բացակայությունը:
«Այս տարի կկիրառենք այն մեթոդը, ըստ որի մարզիչներին կզրկենք որակավորումից, ովքեր չեն ձգտի կատարելագործվել: Այն ինչ նրանք անում են, սխալ է, չեն ուղղում երեխաների սխալները»,- ասաց Հայրապետյանը: Նա փաստեց, որ հավաքականի գլխավոր մարզչի հարցում ինքն էլ է սխալվել: «Հավաքականում արված աշխատանքները գնահատում եմ անբավարար»,- շեշտեց նա: Հայրապետյանի կարծիքով՝ Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի վիճակը ծանր է, բայց աշխատանքներ տարվում են: Հոկտեմբերին կշահագործվի Վանաձորի ֆուտբոլի ակադեմիան, իսկ արդեն հաջորդ ակադեմիան կլինի Արմավիրի մարզում: Ռուբեն Հայրապետյանը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնը ստանձնել է 2002 թվականից:

Рубен Айрапетян переизбран президентом ФФА
В ходе 13-го  съезда Федерации футбола Армении  действующий президент ФФА Рубен Айрапетян переизбран в этой должности в результате  единогласного голосования.
Как передает Арменпресс,  в ходе 13-го  съезда переизбраны также члены исполкома  ФФА.  До начала  заседания присутствующие  почтили минутой молчания память скончавшегося накануне  легенды армянского футбола Арутюна Кехеяна. Подводя итоги работы ФФА за год,  Айрапетян подчеркнул, что бюджет федерации увеличился в 10 раз.  По его словам, основной проблемой  ФФА  было и остается неимение  тренеров  детско-юношеского футбола.
«В этом году мы применим четкий метод:  тренеры, не стремящиеся к усовершенствованию, будут дисквалифицированы. То, что они делают сейчас – ошибочно, безрезультативно, они не исправляют ошибок своих воспитанников», - сказал Айрапетян. Он признался и в своих ошибках в   выборе  главного тренера сборной. «Работу в сборной считаю неудовлетворительной», - подчеркнул он.  По мнению президента ФФА,  состояние  высшей команды армянского футбола тяжелое, но работа в этом плане не прекращается.  В октябре начнет  работать  Ванадзорская академии футбола, следующая откроется в Армавирской области.