Տեղաբաշխվել են 1.5 մլրդ դրամի պետական պարտատոմսեր
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆինանսների նախարարությունն անցկացրել է 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT3925C156 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղկացրին ՀՀ ֆինանսների նախարարության լրատվական ծառայությունից, մարտի 27-ին տեղի ունեցած աճուրդում տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 1.5 մլրդ դրամ: Պարտատոմսերի պահանջարկը կազմել է 2 մլրդ 95 մլն դրամ, որից մրցակցային` 1 մլրդ 995 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային՝ 100 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1.5 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 1 մլրդ 366 մլն 50 հազար 404 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 12.9305 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 13.4700 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել են 4 գործակալ:

Распределены гособлигации на сумму 1 млрд 500 млн драмов
Минфин Армении провел аукцион по распределению краткосрочных облигаций государственного займа серии выпуска AMGT3925C156 сроком погашения в 39 недель. Как сообщили «Арменпресс» из отдела по информации и связям с общественностью Минфина Армении, объем распределенных облигаций составил 1 млрд 500 млн драмов, спрос был на 2 млрд 95 млн драмов, из коих конкурсных – 1 млрд 995 млн драмов, внеконкурсных – 100 млн драмов.
Были распределены гособлигации на сумму 1 млрд 500 млн драмов; приход составил 1 млрд 366 млн 50тысяч 404 драмов. Средневзвешенная доходность составила 12.9305 %, предельная доходность - 13.4700 %. в аукционе приняли участие 4 агента.