Ինքնատիպ ֆոտոպատմություն՝ «Genealogy» խմբի 6 արտիստների մասնակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2015»-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ «Genealogy» խմբի 6 արտիստների մասնակցությամբ հետաքրքիր եւ յուրօրինակ ֆոտոպատմություն է նկարահանվել Հայաստանում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Առաջին ալիքի Հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հավատարիմ մնալով եվրատեսիլյան հայաստանյան այս տարվա մասնակցության ձեւաչափին՝ «Genealogy» -ն ներկայացնում է իր ծագումնաբանությունը:
Խմբի անդամներն իրենց մեջ կրում եւ փորձում են եվրոպացի հանդիսատեսին ներկայացնել նաեւ հայկական մշակույթի հարուստ ժառանգությունը: Ֆոտոսեսիան իրականացվել է Մուղնու Սուրբ Գեւորգ եկեղեցու բակում, որտեղ ներկայացվում են նաեւ հայկական, ազգային մշակութային ավանդույթները, հայկական ճարտարապետության առանձնահատկությունները, գրավչությունը, ինչպես նաեւ քանդակագործության յուրօրինակությունն ու ինքնատիպությունը: Ֆոտոսեսիայի ոճաբանն է Արմեն Գալյանը, լուսանկարիչը՝ Ռուբեն Մարտիրոսյանը:
Արմեն Գալյանը մասնակիցների հագուստներում համադրել է սեւի եւ մոխրագույնի տարբեր երանգներ, տարբերվող գործվածքներ, ինչի շնորհիվ էլ միապաղաղ գունային գամման ստացել է ավելի եռաչափ տեսք: Հագուստը կարվել է այժմ նորաձեւ համարվող պարզ ձեւվածքով, ավելի մեծ չափսի, ընդգծված ուսերով: «Մենք համադրել ենք եվրոպական եւ հայկական նորաձեւության միտումները, զուգակցել արդիականն ու ավանդականը: Փորձել ենք ստանալ ժամանակակից համարվող, ինչպես նաեւ հայկական արմատները միաձուլող կերպարներ: Ընտրված թեման շատ նորաձեւ է»,- նշել է նա: Կերպարն ընդգծելու եւ ամբողջացնելու համար օգտագործվել են մեր սփյուռքահայ եւ հայաստանցի մասնակիցների տատիկների, պապիկների հին լուսանկարներով ու հայկական ճարտարապետության, Մուղնիի եկեղեցու զարդանախշերով պատրաստված հատուկ կրծքանշաններ, որոնք խորհրդանշում են «Genealogy» խմբի անունը, հայաստանյան մասնակցության ձեւաչափի հիմքում ընկած ծագումնաբանության գաղափարը, հայ ժողովրդի դարավոր մշակույթի առանձնահատկությունները: Լուսանկարիչ Ռուբեն Մարտիրոսյանն էլ, ոգեշնչվելով եվրատեսիլյան «Face The Shadow» երգից, յուրովի կարողացել է յուրաքանչյուրի կերպարը դարձնել ստվեր:
«Եվրատեսիլ- 2015» երգի միջազգային մրցույթը կանցկացվի Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում՝ «Կառուցելով կամուրջներ» նշանաբանի ներքո: Հայաստանը կներկայացնի «Genealogy» խումբը՝ «Face The Shadow»  (թարգմանաբար` Առերեսվի՛ր ստվերին) խորագրի ներքո:

Оригинальная фотоистория с участием 6 артистов-членов группы «Genealogy»
С участием 6 артистов-членов группы «Genealogy», которые представят Армению на конкурсе пасни «Евровидение 2015» снята интересная и оригинальная фотоистория. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Общественного телеканала Армении, оставаясь венным формату участия Армении в конкурсе «Евровидение» в этом году, группа «Genealogy» представила свое происхождение.
Члены группы несут в себе и пытаются представить европейскому зрителю богатое армянское культурное наследие. Фотосессия прошла во дворе церкви Св. Геворга в Мугни, где представлены армянские национальные традиции, особенности армянской архитектуры, ее привлекательность. Стилистом фотосессии является Армен Галян, фотограф – Рубен Мартиросян.
Армен Галян совместил в одежде участников группы разные оттенки черного и серого, разные узоры тканей, благодаря чему однообразная цветовая гамма получила трехмерный эффект. Одежда сшита в считающемся модным простом стиле.
«Мы совместили тенденции европейской и армянской моды, смешали модерн и традицию. Попытались получить современные, а также включающие армянские корни образы. Выбранная тема очень модная», - отметил он.
Для того, чтобы подчеркнуть и дополнить образы, были использованы специальные медальоны с фотографиями дедушек и бабушек участников группы и узорами армянской архитектуры, которые символизируют название группы «Genealogy», идею генеалогии, которая лежит в основе формата участия Армении в конкурсе, а также особенности многовековой армянской культуры.
В этом году  конкурс «Евровидение 2015» состоится в Вене под девизом «Строя мосты». На конкурсе «Евровидение 2015» Армения принимает участие в новом формате, учитывая символический год, 100-летие Геноцида армян, и идею незабудки, которая является символом этой годовщины.
Армению на конкурсе представляет группа, собранная с 5 континентов (Европы, Азии, Америки, Африки, Австралии). Пять членов группы символизируют пять лепестков незабудки, а из Армении к ним присоединилась еще один исполнительница.
Созданная специально для конкурса группа называется «Genealogy» - символ нового поколения армян, распространившихся на всех континентах после Геноцида.