Մեթյու Մակքոնահին նկարահանվում Է «աշխարհում ամենաթանկ գինու շշի» մասին ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեթյու Մակքոնահին կխաղա Բենջամին Ուոլեսի «Միլիարդատիրոջ քացախը. Աշխարում ամենաթանկ գինու շշի գաղտնիքը» գրքի Էկրանավորման մեջ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Deadline-ին:
Ուոլեսի գրքում խոսքը վերաբերում Է Bordeaux-ի այն շշերի ծագմանը, որոնք իբր պատկանել են ԱՄՆ-ի նախագահ Թոմաս Ջեֆերսոնին եւ հետագայում Christie's աճուրդում վաճառվել են աներեւակայելի գներով:
Թե հատկապես ինչ դեր Է խաղալու Մակքոնահին, չի ճշտվում: Նախագծով զբաղվում Է Sony ստուդիան: Այն մշակվում Էր 2008 թվականից:
Մեթյու Մակքոնահին «Օսկար» մրցնանակի դափնեկիր Է «Գնորդների դալասյան ակումբ» ֆիլմում խաղացած գլխավոր դերի համար: Նրա վերջին կինոնկարների թվում են «Ինտերստելլարը» եւ «Գայլն Ուոլ սթրթից»: 2015 թվականին Էկրաններ կբարձրանա Մակքոնահիի մասնակցությամբ «Ծառերի ծովը» ֆիլմը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Мэттью Макконахи снимется в фильме о "самой дорогой бутылке вина в мире"
Мэттью Макконахи сыграет в экранизации книги Бенджамина Уоллеса "Уксус миллиардера: Тайна самой дорогой бутылки вина в мире",сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
В книге Уоллеса речь идет об истории происхождения бутылок Bordeaux, которые якобы принадлежали президенту США Томасу Джефферсону и были впоследствии проданы на аукционе Christie's по заоблачным ценам.
Какую именно роль сыграет Макконахи, не уточняется. Проектом занимается студия Sony. Он находился в разработке с 2008 года.
Мэттью Макконахи является обладателем премии "Оскар" за главную роль в фильме "Далласский клуб покупателей". Среди его последних картин - "Интерстеллар" и "Волк с Уолл-стрит". В 2015 году на экраны выйдет фильм с Макконахи "Море деревьев".