ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թատրոնի միջազգային օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Հարգելի թատերական գործիչներ, թատերական արվեստի ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ:
Ձեր աշխատանքով եւ արվեստով դուք անտեսանելի եք դարձնում իրական եւ բեմական աշխարհի սահմանագիծը՝ հանդիսատեսին տեղափոխելով մի տարածք, որտեղ կյանքն այնպիսին է, ինչպիսին կա, ինչպիսին ցանկալի է, որ լինի, ինչպիսին պետք չէ, որ լինի:
Հայկական թատերարվեստի՝ աշխարհում հնագույններից մեկի հիմնավոր ավանդույթները զարգացնելով՝ դուք արժանապատվորեն շարունակում եք իսկական արվեստագետին վայել գործունեություն ծավալել ի հեճուկս ժամանակի մարտահրավերների՝ հարստացնելով մշակույթը, տարաժամանակյա չընդհատվող երկխոսության մեջ լինելով դահլիճում ներկա հանդիսատեսի եւ, միաժամանակ, երկրի քաղաքացու հետ:
Թող որ լավատեսությունը, ստեղծագործական եռանդն ու ոգեւորության ավյունը մշտապես լինեն ձեզ հետ՝ մղելով բեմական նոր նվաճումների եւ բերելով նոր հաջողություններ: Մաղթում եմ ձեզ առողջություն, բարեկեցություն եւ ամենայն բարիք»:

YEREVAN, MARCH 27, ARMENPRESS: The President of the National Assembly of the Republic of Armenia Galust Sahakyan sent a congratulatory message on the World Theater Day. Armenpress reports that the press service of the Parliament reads:
“Dear theatrical figures, Representatives of theatrical art, I congratulate you on the occasion of World Theatre Day!
Through your work and art you make invisible the borderline of the real and stage world, transforming the audience to a territory, where life is the way it is, the way it is desirable to be, the way it should not be.
Developing the fundamental traditions of the Armenian theatrical art, one of the most ancients in the world, you continue with dignity developing the activity, worth the genuine artist, on the contrary to the challenges of the time, enriching the culture, having an asynchronous continuous dialogue with the spectator in the hall and with the citizen of the country at the same time.
Let the optimism, creative energy and vigor of inspiration be always with us, driving you to new achievements on the stage and bringing new successes. I wish you health, welfare and all the best.”