Նուբարաշենում հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի Նուբարաշեն վարչական շրջանում այսօր`մարտի 4-ին, հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց ապանություն) եւ 235-րդ հոդվածով (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ստեղծվել է քննչական խումբ, ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
Կրակոցների հետեւանքով մահացել է երեք անձ՝ Թադեւոսյան Դրաստամատ Հակոբջանի, Ղազարյան Լեւոն Միհրանի, Նազարյանց Մեսրոպ Ալեքսանդրի։
Դեպքի վայրում է գտնվում օպերատիվ-քննչական խումբը։ Նախաքննության ընթացքի մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ։

Criminal case instituted in relation to shootings heard in Nubarashen District
YEREVAN, 4 MARCH, ARMENPRESS. In relation to the shootings heard in Nubarashen District of Yerevan on March 4, a criminal case has been instituted in the proceedings of the General Investigation Department for Specially Important Cases of the Investigative Committee of the Republic of Armenia under Article 104 (2)(1) [murder of two or more people) and Article 235 (illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices) of the Criminal Code of the Republic of Armenia. As the Department of Information and Public Relations of the Investigative Committee of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, the Investigative Committee has created an investigative group and is taking urgent investigative actions to clarify all the circumstances behind the incident and identify the person(s) having committed the prima facie crime.
The shootings took the lives of three persons (Drastamat Tadevosyan, Levon Ghazaryan and Mesrop Nazaryants).
An operative-investigative group is at the scene of the crime. More information about the preliminary investigation will be provided later.