Նուբարաշենում հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի Նուբարաշեն վարչական շրջանում այսօր`մարտի 4-ին, հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց ապանություն) եւ 235-րդ հոդվածով (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ստեղծվել է քննչական խումբ, ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
Կրակոցների հետեւանքով մահացել է երեք անձ՝ Թադեւոսյան Դրաստամատ Հակոբջանի, Ղազարյան Լեւոն Միհրանի, Նազարյանց Մեսրոպ Ալեքսանդրի։
Դեպքի վայրում է գտնվում օպերատիվ-քննչական խումբը։ Նախաքննության ընթացքի մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ։

Возбуждено уголовное дело в связи с выстрелами в Нубарашене
В связи с выстрелами, прозвучавшими 4 марта в административном районе «Нубарашен», в главном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по п. 1 ч. 2 ст. 104 (убийство двух или более лиц) и ст. 235 УК Армении (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Следственного комитета Армении, предпринимаются неотложные следственные действия для выяснения всех обстоятельств и выявления совершивших явное преступление лиц.
В результате выстрелов скончались Левон Казарян, Назарянц Месроп и Драстамат Тадевосян.
На месте преступления работает оперативно-следственная группа. Будет предоставлена дополнительная информация о ходе предварительного следствия.