Վերջին օրերի սադրանքներով ‪‎Բաքուն‬ ևս մեկ անգամ ի ցույց է դնում իր արհամարհանքը միջնորդների առաջարկությունների հանդեպ
Վերջին օրերի սադրանքներով ‪‎Բաքուն‬ ևս մեկ անգամ ի ցույց է դնում իր
արհամարհանքը միջնորդների առաջարկությունների հանդեպ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական սահմանին և Ադրբեջան-Արցախ շփման գծում սադրանքների դիմելով` ‪Բաքուն ևս մեկ անգամ ցույց տվեց ‪ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջարկությունների հանդեպ իր արհամարհանքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ՀՀ ԱԳ նախարարն ասել է` պատասխանելով Aravot.am կայքի` «ինչպե՞ս կմեկնաբանեք իրավիճակի սրումը սահմանագծին» հարցին:
«Վերջին օրերին ‎Ադրբեջանի զինված ուժերի սադրանքների հետևանքով կրկին լարվել է իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին և Ադրբեջան-Արցախ շփման գծում, որը հանգեցրել է մարդկային զոհերի։
Ադրբեջանական կողմը հերթական անգամ ցույց տվեց, թե ինչպես է վերաբերվում‪ ԵԱՀԿ ‎Մինսկի խմբի համանախագահների հասցեական կոչերին՝ խստորեն հետևելու հրադադարի պահպանմանը և զերծ մնալու իրավիճակը սրող քայլերից։
Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջան վերջին այցելության արդյունքներով հրապարակված հայտարարության մեջ նշել էին, որ Նախագահները համաձայնել են քննարկել զինադադարի ամրապնդմանն ուղղված եռանախագահների առաջարկները։ Վերոհիշյալ սադրանքներով ‪‎Բաքուն ևս մեկ անգամ ի ցույց է դնում իր արհամարհանքը միջնորդների առաջարկությունների հանդեպ»,-ասել է ԱԳ նախարարը։

Провокациями последних дней Баку в очередной раз демонстрирует свое презрение к предложениям посредников
Провокациями последних дней Баку в очередной раз демонстрирует свое презрение к
предложениям посредников
Провокациями последних дней на армяно-азербайджанской и арцахско-азербайджанской границах Баку в очередной раз демонстрирует свое презрение к предложениям посредников сопредседателей Минской группы ОБСЕ. Как передает «Арменпресс», об этом министр ИД Армении Эдвард Налбандян заявил, отвечая на вопрос сайта Aravot.am: «Как вы прокомментируете обострение ситуации на границах?».
«По причине провокаций последних дней на армяно-азербайджанской и арцахско-азербайджанской границах снова возросло напряжение, что привело к человеческим жертвам.
Азербайджанская сторона в очередной раз демонстрирует свое презрение к предложениям посредников сопредседателей Минской группы ОБСЕ о соблюдении режима прекращения огня и воздержания от эскалации напряжения.
В заявлении, опубликованном по завершрнии последнего визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион, говорится о том, что президенты обеих стран согласились обсудить предложения сопредседателей Минской группы. Провокациями последних дней Баку в очередной раз демонстрирует свое презрение к предложениям посредников»,- сказал министр ИД Армении Эдвард Налбандян.